Ludzie gromadzą leki w Brytanii w obawie przed Brexitem

Ludzie gromadzą leki w Brytanii w obawie przed Brexitem

 

Ministrowie zostali wezwani przez czołowych lekarzy do ujawnienia zakresu krajowych zapasów leków, wśród rosnących dowodów pacjenci gromadzą leki w ramach przygotowań do Brexitu bez umowy.

Lekarze domagają się większej przejrzystości w obliczu obaw o niedobory, zwłaszcza insuliny na wyspach !!!

Królewskie Kolegium Lekarzy (RCP), które reprezentuje dziesiątki tysięcy lekarzy, nalegało, aby Rząd był bardziej „przejrzysty” w odniesieniu do krajowych zapasów, szczególnie w przypadku rzeczy, których brakuje już lub które wymagają chłodzenia, takich jak insulina „.

Leki generyczne są zwykle kupowane za pośrednictwem ustalonych na szczeblu krajowym cen taryfowych. Jednak apteki mogą ubiegać się o ulgi cenowe, które pozwalają im tymczasowo płacić więcej, gdy brakuje leków. Liczba koncesji, o które ubiegał się PCSS wzrosła z 45 w październiku, do 72 w listopadzie i 87 w grudniu.

To juz się dzieje

Niektórzy pacjenci gromadzą narkotyki, wbrew oficjalnym wskazówkom.

Powiedzieli, że robią to, zamawiając leki z zagranicy i prosząc swoich lekarzy o pilne recepty. Jeden chory na cukrzycę gromadził insulinę przez cztery miesiące, zamawiając dwa razy więcej, niż potrzebuje jej każdy z leków od farmaceuty.

Robin Hewings, szef działu polityki w Diabetes UK, poparł apele o większą przejrzystość ze strony rządu na temat aktualnych poziomów zapasów, aby uspokoić pacjentów. „Istnieje pewien niepokój, który wzrósł całkiem sporo [w ciągu ostatnich kilku miesięcy], a osoby chore na cukrzycę rozmawiają o gromadzeniu zapasów.

 

Jeden z pacjentów z cukrzycą, mówiąc anonimowo, powiedział :

„Jestem naprawdę zaniepokojona medycznymi zapasami i wybrałem się zarówno do Francji, aby uzyskać leki, jak i skorzystałem z nielegalnych dostaw pocztowych z Indii.”

Pacjenci poinformowali również swoich lekarzy pierwszego kontaktu, którzy pomagają im w składowaniu insuliny, a 37-letnia kobieta powiedziała, że ​​otrzymała dodatkową receptę od Lekarza.

„Widziałem mojego lekarza ogólnego przed Bożym Narodzeniem i powiedziałem, że mam do czynienia z brakiem ofert i niedoborem leków … Powiedziała mi, że ponieważ martwi mnie to,dlatego rozpoczęłam magazynowanie”.

Mówiąc anonimowo, właściciel apteki w Londynie powiedział:

„Przypadki, które widziałem, to po prostu pacjenci dostawali duże zapasy, gdy nie było ich z powodu wakacji. Pacjent, który otrzymał prywatną receptę, otrzymał ją od swojego lekarza ogólnego. Więc prawdopodobnie byli szczerzy w swoich zamiarach wobec lekarza rodzinnego, a lekarz ogólny był sympatyczny,.”

Inna pacjentka, Florence Pattaralowha, twierdziła, że ​​jej lekarz rodzinny powiedział jej, że lek Natrox, lek przeciwzapalny, jest mało dostępny z powodu Brexitu. „Zostałem poinformowany przez niego, że w tym kraju nie ma naproksenu z powodu transakcji handlowych Brexit, ponieważ leki są głównie zlecane innym krajom” – powiedziała.

W grudniu Departament Zdrowia i Opieki Społecznej ujawnił plany, które zmieniłyby rozporządzenie w sprawie leków dla ludzi w 2012 r. i pozwoliłyby farmaceutom wydawać leki alternatywne zamiast na receptę, bez konieczności kontaktowania się z lekarzem rodzinnym.

Konrad W

18 stycznia 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *