Ludzie byli bezprawnie deportowani z Brytanii raport komisji

Ludzie byli bezprawnie deportowani z Brytanii raport komisji

 

Ludzie bezprawnie deportowani z Wielkiej Brytanii, przyznaje urzędnik imigracyjny
„Kilkanacie” osób została niesłusznie deportowani z Wielkiej Brytanii od 2012 roku, przyznał najwyższy w kraju urzędnik odpowiedzialny za egzekwowanie imigracji.

Hugh Ind powiedział posłom jednak, że ludzie zostali sprowadzeni z powrotem do Wielkiej Brytanii po tym, jak ich usunięcie zostało zakwestionowane.

Pan Ind przyznał również, że istnieje „głęboki problem” z bezprawnymi zatrzymaniami.

Krytycy rządowej polityki „wrogiego środowiska” wobec nielegalnej migracji twierdzą, że doprowadziło to do zatrzymania osób żyjących legalnie w Wielkiej Brytanii, w szczególności krewnych pokolenia Windrush, które przybyło do Wielkiej Brytanii z Karaibów po drugiej wojnie światowej.

Spór o cele związane z przeprowadzeniem imigracji i postępowanie rządu w sprawie kontrowersji w Windrush doprowadziło do rezygnacji ze służby Home Amber Rudd w zeszłym miesiącu.

Na posiedzeniu Komisji do Spraw Wewnętrznych we wtorek, najstarszy urzędnik Home Office Sir Philip Rutnam powiedział, że w każdym z ostatnich trzech lat istniały cele dotyczące usuwania sprawców imigracji.

W dniach przed jej odejściem, pani Rudd powiedziała posłom w tej samej komisji, że nie ma celów, co zostało następnie zaprzeczone oficjalnymi notatkami, a następnie argumentowała, że ​​nie była ich świadoma.

Pan Ind zasugerował również, że niektóre lokalne zespoły odpowiedzialne za egzekwowanie przepisów, w tym te usuwające zagranicznych przestępców krajowych, zachowały zdolność do wyznaczania w tym roku lokalnych celów dotyczących usuwania.

Przesluchanie na komisji do spraw deportacji

Home Office official Hugh Ind

Konrad W

 

 

11 maja 2018