Londyn, Polak skazany na 2 lata więzienia za śmiertelne potrącenie,

Londyn

Polak skazany na 2 lata więzienia za śmiertelne potrącenie pod wpływem marihuany

Damian Demczuk (27), który był pod wpływem marihuany, kiedy potrącił śmiertelnie 88-letnią kobietę, został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w sądzie Maidstone Crown Court.

Po wypadku policja, która udała się do samochodu Polaka, zastała „przytłaczający zapach” narkotyku.

Badania wykazały, że zawartość marihuany w jego krwi była na niskim poziomie, 2,5 mikrogramów na litr krwi.

Oprócz tego, że mężczyzna prowadził samochód po spożyciu narkotyku, nie miał ważnego ubezpieczenia, a jego samochód Audi A6 nie był w pełni sprawny.

Ofiara wypadku, Sifa Rifat, która pochodziła z Cypru, przechodziła przez drogę w pobliżu swojego domu w Londynie, kiedy została śmiertelnie potrącona przez 27-latka.

Demczuk, który przyznał się do spowodowania śmierci kobiety przez nieostrożną jazdę po spożyciu narkotyku, a także do prowadzenia pojazdu bez ubezpieczenia, stwierdził, że został chwilowo rozproszony, gdy zwrócił się do pasażera na tylnym siedzeniu o podanie papierosa.

 

danphoto/kentonline

Oprócz kary więzienia, Polaka otrzymał również zakaz prowadzenia pojazdów przez okres 11 lat. Ponadto będzie musiał zdać rozszerzone testy zanim zostanie z powrotem dopuszczony do jazdy.

Do tragedii doszło 30 maja br., kiedy było jasno, a droga była sucha.

Świadkowie opisali, że starsza kobieta, która poruszała się za pomocą laski, została potrącona, kiedy była blisko środka drogi w momencie gdy przechodziła przez jezdnię.

W wyniku poważnych obrażeń głowy i klatki piersiowej, jakich doznała 88-latka, lekarzom z pogotowia lotniczego nie udało się jej uratować.

Kobieta miała 13 wnuków oraz 12 prawnuków.

Barbara Klaudia Sitko

22 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn