Londyn chce wyjść z UE i chce umowę ale czy UE chce zmian.

Londyn chce wyjść z UE i chce umowę ale czy UE chce zmian.

 

Propozycja wysunięta przez posła Torysa Sir Grahama Brady’ego uzyskała poparcie rządu i zdobyła 16 głosów więcej.

Theresa May wezwała parlamentarzystów do głosowania za jej przyjęciem, aby dać jej mandat do powrotu do Brukseli i ponownego otwarcia negocjacji w celu zapewnienia „prawnie wiążącej zmiany”.

Ale UE powiedziała, że ​​nie zmieni tekstu prawnego uzgodnionego z premierem Wielkiej Brytanii.

Mówiąc po wyniku, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że plan jest „nie otwarty na renegocjacje” i „pozostaje najlepszym i jedynym sposobem zapewnienia uporządkowanego wycofania się Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej”.

Pani May powiedziała, że ​​w Izbie Gmin istnieje już „znaczna i trwała” większość w Izbie Gmin, za zgodę na podpisanie umowy z UE, ale przyznał, że renegocjacja „nie będzie łatwa”.

Kontrowersyjnym elementem ochronnym pierwotnego planu pani May jest polisa ubezpieczeniowa zapobiegająca kontroli towarów i osób powracających na granicę Irlandii Północnej, co niektórzy deputowani mogą pozostawić w Wielkiej Brytanii bezterminowo powiązane z unijnymi przepisami.

 Parlamentarzyści głosowali wcześniej za odrzuceniem Brexitu bez umowy, ale głosowanie nie było wiążące.

WNIOSEKDzisiaj Posłowie głosowali aby Rząd Pani May wrócił do Brukseli i zmienił umowę jaką dała Bruksela niestety i tutaj jest problem. Wielka Brytania chce wyjść z UE, nie wpłacać do Unii pieniedzy oraz podpisać umowy handlowe z innymi krajmi z poza UE. Jednym słowem wystarczy że Tesco lub Asda zamówi tanie towary np w Bangladeszu lub w Pakistanie i z naklejkami z brytyjskimi włoży na półki sklepowe w Unii Europejskiej i ceną przebiją produkcję jedzenia w Europie czym doprowadzą do upadku fabryk w UE.

Nie da się tak – albo jesteś w UE i nie masz ceł na towary albo jesteś poza UE i masz umowy handlowe z innymi krajami z poza UE ale wtedy muszą być cła aby podnieść cene produktów z poza UE.

Premier May wraca do Brukseli aby negocjować umowe z Brukselą ale czy Bruksela chce UK z jej pomysłem na wyjście z UE ….

 

29 stycznia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *