Lider wolnej Katalonii ucieka z kraju. Oto UE Tuska i Junkera

Lider wolnej Katalonii ucieka z kraju. Oto UE Tuska i Junkera

 

Oto przykład co będzie czekało kraje kiedy Unia Europejska opanuje wszystkie rzeczy niezależnych krajów czyli policję, wojsko, budżety i podatki. Bo do tego to zmierza.

Najlepszym przykładem jest Katalonia gdzie ludzie podjęli decyzję w wolnych wyborach.

Lider grupy CATALAN Carles Puigdemont wyjeżdża z kraju prosząc o azyl.

Jego decyzja spowodowana jest tym że prokuratorzy oskarżyli go o zorganizowanie referendum niezgodnie z prawem w związku niezależności Katalonii.Jeśli zostanie uznany za winnego, może zostać wysłany do więzienia do 30 lat dlatego bojąc się tego, że może nie uzyskać sprawiedliwy proces w Hiszpanii ucieka.

Rząd hiszpański zwolnił go i rozwiązał parlament Katalonii po tym, jak deputowani głosowali w piątek w oficjalnym oświadczeniu o niepodległości z Madrytu i utworzeniu nowej republiki.

 

Uważa się, że Puigdemont podróżował z innymi członkami rządu regionalnego, który został zwolniony przez rząd w Madrycie w piątek.

Czterech z pięciu katalońskich ministrów rządów w Brukseli z Carlesem Puigdemontem zostało nazwanych jako Meritxell Borràs, Toni Comin, Joaquim Forn i Dolors Bassa.

Wcześniej hiszpański prokurator generalny Jose Manuel Maza złożył zarzuty o bunt, oskarżenie i molestowanie przez pana posła Puigdemonta, który ma do czynienia z długotrwałą karą więzienia.

To piękny przykład demokracji w Unii Europejskiej gdzie ludzie nie mają nic do gadania. W przyszłości gdy Bruksela opanuje wszystkie sfery krajów w Europie wygrana jakieś Partii Prawicowych za 10 -15 lat może zostać uznana jako niebezpieczna i przedstawicieli Partii będzie sie ścigało. Tutaj nie ma rozmów z ludźmi, którzy poparli w większości ale jest bezwzględna siła.


Map of Spain showing Catalonia

 

Konrad W

30 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Świat