Liczba pielęgniarek UE zgłaszających się do pracy w UK spadła o 96%,

Liczba pielęgniarek UE zgłaszających się do pracy w UK spadła o 96%,

 

Brexit: Liczba pielęgniarek UE zgłaszających się do pracy w UK spadła o 96%, pokazują dane liczbowe.

Liczba europejskich pielęgniarek zgłaszających się do pracy w Wielkiej Brytanii spadła o 96% od czasu referendum UE z czerwca 2016., a krytycy ostrzegają, że Brexit spowodował niewybaczalny odpływ talentu" w sektorze opieki zdrowotnej.

Tylko 46 pielęgniarek z krajów UE zostało zarejestrowanych w kwietniu 2017 r. w Radzie ds. Pielęgniarstwa i Położnictwa (NMC), w porównaniu do 1.304 z lipca 2016 r.

Dane uzyskano w odpowiedzi na wniosek złożony przez Organizację Zdrowia do Freedom of Information. Spadek zaalarmował ekspertów, którzy ostrzegali, że dane powinny być " pobudką"dla polityków.

Wielka Brytania wielokrotnie wykorzystywała międzynarodową rekrutację jako środek wypełniający luki w celu wyeliminowania niedoborów kadrowych. Od 2008 r. większość międzynarodowych pielęgniarek zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii pochodzi z krajów UE.

 

Rekrutacja i utrzymanie pielęgniarek jest jednym z największych wyzwań, przed którymi stoi opieka zdrowotna i społeczna, z 30,000 braków w pielęgniarkach w samej Anglii powiedziała Anita Charlesworth, dyrektor ds. badań i ekonomii w Organizacji Zdrowia.

W najbliższym czasie potrzebne są wyraźne działania w celu zrekompensowania dalszej utraty personelu pielęgniarskiego powiedziała. Ale ogólny deficyt 30 000 pielęgniarek nie jest niedoborem spowodowanym przez Brexit.

Przewlekły niedobór pielęgniarek wynika z lat planowania krótkoterminowego i redukcji miejsc szkoleniowych. Trwałe, długoterminowe podejście do planowania siły roboczej jest bardzo potrzebne.

Sekretarz Zdrowia Gabinetu Cieni, Jonathan Ashworth, oskarżył Konserwatystów o nadzorowanie "niewybaczalnego odpływu talentów;, za który „wysoką cenę zapłacą” pacjenci.

Ashworth wezwał rząd do nadania priorytetu sprawie NHS w ramach negocjacji Brexit i natychmiastowej gwarancji praw obywatelskich ludziom pochodzącym z UE.

Wyciek dokumentu Departamentu Zdrowia miał miejsce, dowiedziano się, że Wielka Brytania powinna przygotować się na ewentualny brak do 42 000 pielęgniarek po Brexicie.

Dokument ostrzega, że ​​jeśli pielęgniarki z krajów UE i spoza UE przestaną przyjeżdżać do Wielkiej Brytanii w 2019 r.,

W ciągu sześciu lat liczba brakującego personelu pielęgniarskiego wzrośnie od 26 000 do 42 000.

Katarzyna Cz

12 czerwca 2017