Liberalni Lordowie zniosa date wyjścia z UE, niszcza wole narodu

Liberalni Lordowie zniosa date wyjscia z UE, niszcza wole narodu

 

Lordowie Liberalnii uczestnicy projektu REMAINER rozpoczęli walkę o zniesienie limitu czasowego, w którym Wielka Brytania uwolniłaby się od UE, w którym ustalono datę zniesienia Brexitu.

Izba Lordów zaproponuje poprawkę do unijnej ustawy w celu zapewnienia ze marzec 2019 nie jest już ustalone prawnie jako data opuszczenia przez Wielką Brytanię klubu w Brukseli.

Poprawka ma dac Wielkiej Brytanii „większą elastyczność” przy wychodzeniu z bloku, ponieważ upierała się, że ustalenie daty urodzenia miałoby „negatywny” wpływ na Brexit.

Powiedziała PolticsHome: „Wprowadzona na etapie Commons ustawy, i bez wątpienia poparta politycznym PR, wprowadzenie ostatecznego terminu do prawa może mieć negatywny wpływ na ostatnią rundę negocjacji.

„Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ministrowie zgłaszali się z opóźnionymi ustępstwami.

To kolejny cios dla premier Theresy May, która już spotkała się z szeregiem wyzwań ze strony Lordów, w tym usunięcie opcji odejścia od rozmów Brexit z „bez umowy”.

Plany są prowadzone przez grupę międzypartyjną, w tym Tory’ego Blaira, baronowej Hayter,  a także Lorda Crossbencher Hannay.

Kolejna poprawka zmusiłaby również ministrów do utrzymania Zjednoczonego Królestwa w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG).

Sekretarz, Boris Johnson, wezwał najwyższą Izbę do przestrzegania „jasno sprecyzowanej” woli narodu.

Powiedział:

„Obie strony prowadziły kampanię na rzecz wyjścia z jednolitego rynku i unii celnej.To nie tylko referendum, ale także w wyborach powszechnych.W Wielkiej Brytanii istnieje od dawna tradycja, że ​​Izba Lordów w żadnym wypadku nie może udaremnić tego, co zostało wyraźnie powierzone nie tylko przez referendum, ale także poprzez wybory. Rzeczywiście, nie powinni oni w żadnym wypadku udaremnić tego, ponieważ nie reprezentują oni suwerennej woli Brytyjczyków”.

Ja wam dam Brexit czyli…

Konrad W

 

8 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka