Lecznicza marihuana udostępniona na receptę od jesieni w UK

Lecznicza marihuana udostępniona na receptę od jesieni w UK

 

 

Lecznicza marihuana będzie udostępniona na receptę po tym, jak Sajid Dżawid powiedział, że sprawa Billy’ego Caldwella zmusiła go do ponownego przemyślenia polityki rządu.

Minister spraw wewnętrznych powiedział, że pochodne konopi indyjskich, które spełniają standardy bezpieczeństwa i jakości, zostaną przeklasyfikowane na jesieni, aby mogły być przepisywane przez lekarzy specjalistów bez potrzeby posiadania specjalnej licencji.

W międzyczasie wszystkie opłaty za zezwolenia na używanie marihuany zostaną zniesione.

Javid powiedział, że podjął decyzję po otrzymaniu porady od Głównego Lekarza Medycznego i Rady Doradczej ds. Nadużywania Narkotyków.

 

Przypadki Billy’ego Caldwella i innych dzieci, które potrzebują marihuany do walki z ciężką epilepsją i innymi chorobami, doprowadziły do ​​ogólnonarodowego protestu po tym, jak Billy trafił do szpitala, ponieważ jego konopie zostały skonfiskowane przez celników.

Pan Javid zlecił w ubiegłym miesiącu przegląd ustawy, który zalecił legalizację. 

Javid powiedział:

„Niedawne sprawy dotyczące chorych dzieci dały mi jasno do zrozumienia, że ​​nasze stanowisko w sprawie produktów leczniczych pochodnych konopi nie było zadowalające.Dlatego właśnie przeprowadziliśmy przegląd i powołaliśmy panel ekspertów, który doradzał w sprawie wniosków o licencje w wyjątkowych okolicznościach.

Po otrzymaniu porady od dwóch grup niezależnych doradców, podjąłem decyzję o zmianie terminu dostawy pochodnych konopi indyjskich – co oznacza, że ​​będą dostępne na receptę. 

Javid powiedział, że lekarze specjaliści będą mogli przepisywać produkty pochodne konopi indyjskich dla pacjentów z „wyjątkową potrzebą kliniczną”.

Departament ds. Zdrowia i Agencji ds. Produktów Leczniczych Leków i Produktów Zdrowotnych będzie miał za zadanie opracowanie jasnej prawnej definicji produktu leczniczego pochodnego konopi indyjskich, aby można je było przepisać.

W międzyczasie klinicyści będą nadal mogli składać wnioski do niezależnego panelu ekspertów w imieniu pacjentów potrzebujących dostępu do takich produktów. W pierwszej części przeglądu zleconego przez Home Secretary, główny doradca medyczny, profesor Dame Sally Davies, że istnieją dowody na to, że marihuana ma korzyści terapeutyczne.

ACMD zgodził się również, że istnieją dowody na korzyści medyczne z niektórych z tych produktów w pewnych okolicznościach, a klinicyści w Wielkiej Brytanii powinni zatem mieć możliwość przepisywania produktów leczniczych pochodnych konopi indyjskich swoim pacjentom.

Konrad W

 

26 lipca 2018