Leczenie NHS na smartfonie, nowa usługa w Wielkiej Brytanii

Leczenie NHS na smartfonie, nowa usługa w Wielkiej Brytanii

 

NHS uruchomiła nową 24-godzinną usługę  dla pacjentów NHS, oferując konsultacje GP za pośrednictwem wideokonferencji na smartfonach.

Program pilotażowy obejmie początkowo 3,5 miliona pacjentów w Londynie.

Pacjenci będą mogli zarezerwować spotkanie za pomocą aplikacji mobilnej, a następnie dostaną konsultacje wideo w ciągu dwóch godzin od rezerwacji.

Nowa bezpłatna usługa została uruchomiona przez grupę londyńskich lekarzy rodzinnych i internetowego dostawcy opieki zdrowotnej Babylon. Pacjenci przystępujący do grupy opuszczą dotychczasową praktykę, a ich zapisy zostaną przeniesione do grupy pięciu centralnych operacji w Londynie.

 

Dr Mobasher Butt, członek zespołu GP at Hand, powiedział programowi BBC Radio Today: „Najwyższy czas, aby pacjenci NHS mogli skorzystać z technologii w celu poprawy dostępu do opieki zdrowotnej. Korzystaliśmy z tego rodzaju technologii w tak wielu różnych aspektach naszego życia, czy to na zakupach czy w bankowości, i naprawdę nadszedł czas, abyśmy mogli to zrobić w opiece zdrowotnej dla pacjentów NHS”.

Pacjenci mają możliwość przejścia z powrotem do lokalnej przychodni, jeśli nie są zadowoleni z poziomu usług oferowanych przez aplikację.

Program ten jest wspierany przez NHS i oferuje pacjentom bezpłatną usługę. Program ma na celu odciążenia NHS od poważnego kryzysu siły roboczej i ciężko pracującymi lekarzami, którzy zmagają się z ogromnymi obciążeniami.

 

Konrad W

6 listopada 2017