Lecisz na Majorke dodatkowa oplata

Lecisz na Majorke dodatkowa oplata

 

Turyści na Majorce odmawiają zapłaty podwyższonego podatku turystycznego.

Mówi się, że jedna grupa odmówiła zapłaty pieniędzy, mówiąc, że nie powiedziano im o podwyższonej opłacie, która weszła w życie 1 maja.

Para przebywająca w pięciogwiazdkowym hotelu przez siedem nocy otrzyma rachunek  w wysokości 56 €(£49,34) zamiast poprzedniego 28 € (£25). Opłatę tę należy uiścić w dniu przyjazdu w recepcji.

Grupa hotelarska na Majorce obwinia również „brak wystarczających informacji” od rządu Balearów, który chce w tym roku zebrać ponad 120 milionów euro z podatku.

Mówi się, że turyści przybywający do zarezerwowanych hoteli na Majorce i na Ibizie zostali „zszokowani” wzrostem, który wynosi 4 € za noc w pięciogwiazdkowym i czterogwiazdkowym hotelu o podwyższonym standardzie, 3 € za lokale z czterema gwiazdkami i trzema gwiazdkami o podwyższonym standardzie; i 2 € dla jedno, dwu i trzygwiazdkowych hoteli.

Javier Vich, prezes Palma i Cala Major Hoteliers Association, powiedział, że 100-procentowy wzrost podatku turystycznego zaskoczył turystów.

Chociaż jedni turyści zapłacili zwiększony podatek, inni wskazywali, że po przeanalizowaniu kosztów wakacji rodzinnych i rozważali przeniesienie się w inne miejsce. Jednak rząd Balearów twierdzi, że podatek turystyczny jest dobrze przyjmowany i opłacany „bez problemów”. Podwojony podatek obowiązuje teraz do 31 października dla wszystkich osób w wieku powyżej 16 lat. Poza sezonem zmniejsza się o połowę.

Konrad w

 

 

5 maja 2018