Łatwiej będzie uzyskać rozwód w Wielkiej Brytanii

Łatwiej będzie uzyskać rozwód w Wielkiej Brytanii

 

Rozwód oparte na błędach małezńskich mogą być już przeszłością

Sekretarz sprawiedliwości David Gauke rozpocznie konsultacje w sprawie wstrząsu, mówiąc, że chce systemu łątwiejszego aby uzyskać rozwód.

Chodzi o to aby nie szukać wina, obwiniania drugiej osoby aby uzyskać rozwód.

Obecnie prawo w Anglii i Walii oznacza, że ​​każdy, kto chce rozwodu, musi udowodnić winę partnera za cudzołóstwo, lub nieuzasadnione zachowanie, jeśli ich partner się z tym nie zgadza.

Ktoś może również ubiegać się o rozwód po separacji przez ponad dwa lata, ale tylko wtedy, gdy ich mąż lub żona zgodzi się na piśmie.

Jeśli nie ma zgody, jedynym sposobem na rozdzielenie małżeństwa jest oczekiwanie na co najmniej pięć lat.

 

Szczegóły konsultacji nie zostały potwierdzone, ale pan Gauke uprzednio powiedział że obecne
W czwartek ministrowie potwierdzili, że przyglądają się ustawie.

„Wszystkie inne zachodnie demokracje usunęły rozwód oparty na usterkach dawno temu, to uzasadnienie, że państwo musi zrozumieć twoje powody rozwodu i musisz udowodnić, dlaczego chcesz się rozwieść – to po prostu nie ma sensu”.

Pani Wilson powiedziała, że ​​pary nie decydują się na rozwód przez prawo.

„Kiedy już osiągną taki punkt widzenia:” Nie, przykro mi, to małżeństwo nie działa, nie mamy wyboru poza rozwodem „, to jedak osoba musi udowodnić zewnętrznemu podmiotowi trzeciemu, kogo to jest wina, po prostu pogarsza sytuację i często wprowadza o wiele więcej antagonizmów. ”

Potrzeba reformy została przedstawiona opinii publicznej po tym, jak Tini Owens przegrała walkę o rozwód z mężem w lipcu po 40 latach małżeństwa. Opisała swoje małżeństwo z mężem Hugh jako „pozbawionym miłości” i „złamanym”, mówiąc, że zachowywał się nierozsądnie. Ale Owens, lat 80, zaprzeczył temu i odmówił zgody na rozwód. Sąd Najwyższy orzekł przeciwko pani Owens, 68, zmuszając ją do pozostania w małżeństwie.

Sędziowie w tej sprawie powiedzieli, że parlament powinien sprawdzić, czy prawo regulujące prawo do rozwodu jest nadal „zadowalające”.

photo/nt.pl

Konrad W

 

9 września 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *