Landlord musi ci ocieplić mieszkanie, nowe przepisy płac, danych osobowych

Landlord musi ci ocieplić mieszkanie, nowe przepisy płac, danych osobowych

 

Dane dotyczące różnic w wynagrodzeniu dla kobiet i mężczyzn zostaną ujawnione

Po raz pierwszy pracodawcy zatrudniający co najmniej 250 pracowników muszą publikować informacje na temat różnic w wynagrodzeniach mężczyzn i kobiet wśród swoich pracowników.

Pierwsze raporty muszą zostać opublikowane do 4 kwietnia.

Jest to część rządowej obietnicy wyeliminowania dysproporcji płacowych pomiędzy kobietami i mężczyznami.

Wskazniki minimalnej wydajności energetycznej

Od 1 kwietnia, nieruchomości wynajmowane prywatnie będą musiały posiadać wskaznik minimalnej efektywności energetycznej na poziomie E. Rząd ogłosił, że będzie niezgodnym z prawem wynajmowanie nieruchomości, która narusza wskaźnik minimalny.

Grzywna w wysokości do 4000 funtów zostanie nałożona na właścicieli, którzy to robią, co oznacza, że ​​nieruchomości, które mieszczą się w kategorii F lub G, nie będą już akceptowane.

Zmiany w dodatku pracowniczym

Pracodawcy nie będą mogli ubiegać się o dodatek od zatrudnienia przez jeden rok, jeśli zatrudnią nielegalnego pracownika, zostali ukarani przez Home Office i wyczerpali wszystkie prawa do odwołania od tej kary.

Cztery zmiany w Universal Credit

Do 9 kwietnia zostaną wprowadzone zmiany. Nowy rok podatkowy stanowi trzecią część czteroletniego zamrożenia gotówki w zasiłkach dla osób w wieku produkcyjnym, co ma wpływ na prawie 11 milionów rodzin. 3-procentowe obniżenia świadczeń w wieku produkcyjnym mają być zdecydowanie największymi z czteroletnich zamrożonych świadczeń. W przypadku roszczeń z tytułu zasiłków przysługują dwa limity na dzieci, których koszt wynosi do 2780 funtów dla rodziny spodziewającej się trzeciego dziecka. Oczekuje się, że zmiana dotknie około 150 000 rodzin. Od 9 kwietnia wycofany zostanie rodzinny element wspierania nowego kredytu podatkowego i Universal Credit dla rodzin z dziećmi, który kosztuje do 545 funtów i dotyczy 400 000 rodzin.

Paszporty

Koszt nowych wniosków pocztowych wzrósł już o 12,50 funtów i wynosi teraz 85 funtów po tym, jak zmiana prawa weszła w życie 27 marca. Usługa check and send na poczcie kosztuje teraz 9,75 funtów. Osoby składające wniosek online płacą teraz o 4% więcej – z 72,50 na 75,50 funtów.

MOT na klasycznych samochodów wycofany

Od maja 2018 r. 293 000 samochodów w Wielkiej Brytanii zostanie zwolnionych z obowiązku przeprowadzenia testu MOT. Zgodnie z nowymi planami samochody, które mają ponad 40 lat, nie będą musiały przechodzić rocznego testu bezpieczeństwa drogowego. Oznacza to, że około 1,5 procent samochodów w Wielkiej Brytanii nie będzie miało certyfikatu MOT, ale będzie mogło jezdzic po drogach. Departament Transportu bronił decyzji przed sugestią, że był to ruch niebezpieczny, twierdząc, że właściciele starszych samochodów zwykle utrzymują je w dobrym stanie i nie używają ich wystarczająco regularnie, aby musieć przeprowadzić test MOT.

Nowe prawa dotyczące dronów

W 2018 r. rząd Wielkiej Brytanii wprowadzi nowe przepisy, które oznaczają, że użytkownicy będą musieli przejść podstawowy test bezpieczeństwa online i zarejestrować dron, aby móc go legalnie używać. Policja będzie również mogła wyszukiwać i przechwytywać drony, jeśli mają podstawy do podejrzeń. Test został opisany jako „podobny do testu teorii prawa jazdy”.

Ochrona danych

Nowe przepisy dotyczące ochrony danych w Wielkiej Brytanii zostały opublikowane we wrześniu i muszą przejść przez Izbę Gmin i Izbę Lordów, zanim staną się prawem.
Jeśli zostaną przyjęte, ustawa o ochronie danych dostosuje brytyjskie prawo do unijnego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, które stanie się wykonalne od maja 2018 r.

Łatwiej będzie wycofać twoją zgodę na wykorzystanie twoich danych osobowych

Będziesz mógł poprosić o usunięcie danych osobowych przechowywanych przez firmy

Rodzice i opiekunowie będą mogli wyrazić zgodę na wykorzystanie danych ich dziecka

Firmy będą musiały uzyskać „wyraźną” zgodę przed przetwarzaniem wrażliwych danych osobowych

Twój adres IP, pliki cookie i DNA będą również klasyfikowane jako „dane osobowe”

Łatwiejsze będzie sprawdzenie które z twoich danych osobowych posiada organizacja

Łatwiej będzie przenosić dane między usługodawcami

Firmom będą grozić zwiększone kary za łamanie zasad

Konrad W

1 kwietnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK