Landlord już nie może sprawdzić twój statut na wyspach. High Court

Lokalne kontrole imigracyjne naruszają prawa człowieka.

 

Zmuszając właścicieli ziemskich do sprawdzenia, czy najemcy mogą mieszkać w Wielkiej Brytanii naruszają prawa człowieka, High Court .

Sędzia stwierdził, że system „prawa do czynszu” ma „nieproporcjonalnie dyskryminujący efekt” i „niewielki lub żaden” wpływ na kontrolę imigracji.

Zobowiązuje prywatnych właścicieli ziemskich w Anglii do potwierdzenia, że ​​lokatorzy mają legalne prawo pobytu w Wielkiej Brytanii.

Stało się ono prawem na mocy Ustawy o imigracji z 2014 r. I weszło w życie w lutym 2016 r., Kiedy to pani May była szefem MSWiA

Od początku kampanie sprzeciwiają się temu, twierdząc, że zamienia właścicieli w urzędników imigracyjnych.

 

Dziś pan poseł Martin Spencer opowiedział się za zakwestionowaniem programu wprowadzonego przez Wspólną Radę ds. Opieki nad Imigrantami.

Adwokaci prowadzący kampanię argumentowali, że program „spowodował, że właściciele gruntów popełnili dyskryminację rasową w stosunku do tych, którzy są doskonale uprawnieni do wynajęcia”. Powiedzieli, że jest to część wrogiej polityki środowiskowej, która została zdyskredytowana podczas skandalu Windrush w zeszłym roku, który zmusił do rezygnacji Amber Rudd, następczyni pani May jako sekretarki domowej.

Prawnicy Home Office argumentowali, że nie było to ani „bezpośrednio ani pośrednio dyskryminujące” i miało jedynie zniechęcać do nielegalnego pobytu w Wielkiej Brytanii.

Ale pan Justice Spencer orzekł, że jest to niezgodne z prawem do wolności od dyskryminacji, zapisanym w art. 14 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Orzekł również, że decyzja rządu o przedłużeniu go do Szkocji, Walii lub Irlandii Północnej bez dalszej oceny byłaby „irracjonalna” i naruszałaby prawa dotyczące równości. „Wnioskuję, że w okolicznościach tej sprawy polityka Parlamentu została przeważona przez potencjał dyskryminacji rasowej” – powiedział.

Dodał, że „środki mają nieproporcjonalnie dyskryminujący skutek i zakładam i mam nadzieję, że ci ustawodawcy, którzy głosowali za programem, byliby przerażeni, gdyby dowiedzieli się o jego dyskryminującym działaniu”.

Zgodził się z dowodami przedstawionymi przez grupy kampanii, w tym Schronienie i Kryzys, że zakres dyskryminacji oznacza, że ​​”był to krótki krok”, aby wywnioskować, że miało to realny wpływ na zdolność osób dyskryminowanych do uzyskania mieszkania.

Dodał, że nawet gdyby można było wykazać, że program skutecznie odgrywał rolę w kontrolowaniu nielegalnej imigracji, „stwierdziłby, że efekt dyskryminacji znacznie przeważał”. „Ale gwóźdź do trumny uzasadnienia jest taki, że na podstawie dowodów, które widziałem, schemat miał niewielki lub żaden efekt i. . . pozwany nie wprowadził żadnego wiarygodnego systemu oceny skuteczności systemu. „

System został wypróbowany w West Midlands, zanim został rozszerzony na całą Anglię w 2016 r.

Wniosek – landlord ma ci wynając dom i nie patrzeć jaki jest twój statut na wyspach.

Ponadto dzisiaj..

• Polakowi, który został aresztowany i zatrzymany podczas spania w północnym Londynie na chodniku przyznano odszkodowanie w wysokości 14 800 £ za bezprawne przetrzymywanie.

42-letni Mariusz Majewski, który przybył do Wielkiej Brytanii w 2003 r. i uzyskał prawo stałego pobytu w 2013 r., został zatrzymany w ramach polityki deportacji obywateli państw EOG, którzy zostali zatrzymani na ulicy. Został przetrzymywany w areszcie imigracyjnym przez 38 dni po aresztowaniu w Tottenham, w północnym Londynie, w marcu 2017 r..

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przyznało później, że zatrzymanie w ramach polisy było bezprawne, a około 30 roszczeń zostało skierowanych przeciwko rządowi przez surowe traktowanie śpiacych ludzi na ulicach.

Konrad W

1 marca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *