Łączenie rodzin emigracji do UK oczekiwanie 10 razy dłużej.

Łączenie rodzin emigracji do UK oczekiwanie 10 razy dłużej.

 

Uchodźcy z wielkiej emigracji w UE czekają 10 razy dłużej, aby dołączyć do rodziny w Wielkiej Brytanii

Dzieci, które utknęły w Calais, gdy czekają, aż Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przeniesie je do Wielkiej Brytanii, aby dołączyć do ich rodzin, odnotowały opóźnienia w otrzymaniu wstępnej decyzji departamentu .

Średni czas oczekiwania na pozytywną odpowiedź o dołączenie do rodzin w Wielkiej Brytanii wzrósł z 10,98 dni w 2016 r. do 111,31 dni, prawie cztery miesiące, zgodnie z dokumentem Home Office .

Liczby dotyczą nieletnich ubiegających się o azyl, którzy złożyli wnioski w ramach przepisów dotyczących łączenia rodzin zapisanych w prawie UE, znanych jako rozporządzenie Dublin III, które muszą otrzymać wstępną odpowiedź w ciągu dwóch miesięcy..

Dzieci mieszkające w schroniskach i domach dziecka w Calais przeszły strajk głodowy – ponieważ czekały one znacznie dłużej niż dwumiesięczny wymóg podjęcia decyzji w sprawie ich roszczenia, dołaczenia do swoich rodzin.

 

Marie-Charlotte Fabié, dyrektor Safe Passage we Francji, powiedziała: „Nieletni, którym pomagamy w łączeniu rodzin z Francji do Wielkiej Brytanii, stoją w obliczu coraz większych opóźnień w podejmowaniu decyzji przez rząd brytyjski.

„Między 2016 a 2018 roku oczekiwanie na pozytywną decyzję o zjednoczeniu rodziny wzrosło do  111 dni. Jest to tym bardziej zaskakujące, że Wielka Brytania i Francja zgodziły się na mocy traktatu Sandhurst, że Wielka Brytania powinna odpowiedzieć „tak szybko, jak to możliwe, a w każdym razie zgodnie z ramami czasowymi” dwóch miesięcy.

„Za tymi naprawdę szokującymi statystykami kryją się bezbronne dzieci i rodziny, zmuszone do miesięcy separacji i niepewności co do przyszłości. Dzieci mają prawo być bezpieczne ze swoimi bliskimi, a władze brytyjskie i francuskie powinny priorytetowo traktować transfer dzieci w ramach umowy Dublin III w trybie pilnym.

Zgodnie z rozporządzeniem Dublin III Francja składa „prośbę o przejęcie” do Wielkiej Brytanii w celu potwierdzenia, że ​​dziecko chce się połączyć z członkiem rodziny w Wielkiej Brytanii. Władze Wielkiej Brytanii mają dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi. 

Troje nastolatków, których nie można nazwać ze względów prawnych, to 16-letni chłopiec z Afganistanu, który musiał czekać ponad cztery miesiące, aby połączyć się ze starszym bratem; 17-letnia dziewczyna z Erytrei, która czekała ponad pięć miesięcy, aby dołączyć do brata; i kolejna 16-letnia dziewczynka z Erytrei, która musiała czekać ponad sześć miesięcy, aby dołączyć do swojego starszego brata w UK.

Konrad W

 

1 kwietnia 2019