Kwarantanna tylko 10 dni od 14 grudnia. Jak ją ominąć.

Kwarantanna tylko 10 dni od 14 grudnia. Jak ją ominąć.

 

Okres kwarantanny dla kontaktów z pozytywnym przypadkiem koronawirusa i osób podróżujących  do Wielkiej Brytanii został skrócony z dwóch tygodni do 10 dni.

Nowe przepisy weszły w życie w Anglii, Szkocji i Irlandii Północnej w poniedziałek 14 grudnia. Dotyczą wszystkich obecnie izolujących się w sobie osób, w tym tych, którzy zaczęli to robić przed tą datą.

Przeniesienie nastąpiło po tym, jak Walia jednostronnie zmniejszyła swój wymóg samoizolacji z 14 do 10 dni.

„Samoizolacja ma zasadnicze znaczenie dla ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid, ponieważ zrywa łańcuchy przenoszenia” – mówią naczelni lekarze z Anglii .

„Po przeanalizowaniu dowodów, jesteśmy teraz pewni, że możemy zmniejszyć liczbę dni, w których kontakty z samozaizolacją są ograniczone z 14 do 10 dni. „Osoby, które wracają z krajów, które nie znajdują się na liście korytarzy podróży, powinny również izolować się na 10 dni zamiast 14 dni”.

Odkąd rząd ogłosił obowiązkową kwarantannę 8 czerwca, standardową zasadą jest dwutygodniowa samoizolacja w domu. Ludzie są najbardziej zaraźliwi w ciągu pierwszych dwóch dni przed wystąpieniem objawów, jeśli są objawowe, i przez niewielką liczbę dni później.

JAK OMINĄC KWARANTANNE:

Podczas przekraczania granicy w samolocie lub w samochodzie wypisujemy druk. Jest tam punkt czy mozesz nie przechodzic kwarantanny, zaznacz go i dobrze napisz dlaczego nie musisz przechodzc kwarantanny: na przyklad siedziales caly czas w domu w Polsce z babcia która nie chciales zarazić, napisz coś czym przekonujesz. Jesli byłeś na wakacjach piszesz że siedziałeś caly czas w hotelu i na plaży. Pisząc wszystko dobrze nie będziesz miał żadnych kontroli – tak mieli Polacy którzy wrócili do wielkiej Brytanii.

Możesz tez dostać 500 funtow za siedzenie w domu jesli test bedzie pozytywny

Konrad W

 

14 grudnia 2020