Kupisz dom bez depozytu. Oferta Banku Lloyds

Kupisz dom bez depozytu. Oferta Banku Lloyds

 

Nabywcy nie potrzebują depozytu, jeśli rodzina przeniesie 10% ceny domu na konto oszczędnościowe banku.

Zgodnie z nową umową Lloyds Bank „Lend A Hand” nabywca po raz pierwszy będzie mógł pożyczyć do 500 000 funtów na nowy dom, bez odkładania ani grosza depozytu.

Ruch Lloyds oznacza znaczną ekspansję na rynku kupujących po raz pierwszy, ponieważ większość innych głównych pożyczkodawców żąda minimalnego depozytu o wartości 5% ceny zakupu nieruchomości, chociaż Barclays zaoferował podobną ofertę „rodzinnej trampoliny”.

Lloyds wycenił kredyty hipoteczne, by podciąć ofertę Barclays.

Oszczędności na depozyty są zwykle wymieniane przez kupujących po raz pierwszy jako największa przeszkoda w posiadaniu domu. Lloyds powiedział, że średni depozyt deponowany przez kupujących po raz pierwszy wzrósł do 33211 £, a oszałamiający 110.182 £ w Londynie.

Umowa Lloyda wymaga, aby członek rodziny – taki jak rodzic, dziadek lub bliski krewny – pomagał. Bank udzieli kredytu hipotecznego w 100% tylko wtedy, gdy członek rodziny wpłaci na konto oszczędnościowe Lloyds kwotę równą 10% wartości nieruchomości.

Umowa jest tak skonstruowana, że ​​”Bank Mamy i Taty” może pomóc swoim dzieciom, a jednocześnie zachować kontrolę nad swoimi oszczędnościami gotówkowymi, których będą potrzebować w późniejszym okresie życia.

Lloyds zapłaci to, co określa jako wiodącą na rynku stopę procentową w wysokości 2,5% od zdeponowanych pieniędzy po 3 latach.

Kredyt hipoteczny Lloyds jest skonstruowany jako trzyletnia umowa o stałej stopie procentowej, wyceniona na 2,99%.  Początkowo transakcja jest dostępna tylko w Anglii i Walii.

Badanie Lloydsa wykazało, że kupowanie pierwszego domu pozostaje najważniejszym celem życiowym osób w wieku od 18 do 35 lat, ale połowa twierdzi, że największą barierą jest oszczędzanie na depozyt. Stwierdzono także, że 41% rodziców powiedziało, że chcą pomóc potomstwu w drabinie majątkowej, ale obawiali się, że będą potrzebować pieniędzy w późniejszym życiu.

Konrad W

28 stycznia 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *