Kupił z Amazona komputer dostał mopa Birmingham

Kupił z Amazonu komputer dostał mopa Birmingham

 

Klient Amazonu, który zamówił nowy laptop za 2400 funtów, był oszołomiony, kiedy otworzył paczkę i zobaczył w niej mopa o wartości 20 funtów.

Aaron Gander z Wolverhampton w hrabstwie West Midlands oszczędzał ponad półtora miesiąca, by kupić sobie nowy komputer do gier.Ale 24-latek twierdzi, że kiedy podekscytowany otworzył pudełko, znalazł w nim”mopa do dokładnego czyszczenia” – i wierzy, że „fałszywy” kurier dostarczający przesyłkę mógł podmienić paczki.

Kiedy jego paczka została dostarczona, pan Gander natychmiast zaczął podejrzewać, że coś jest nie tak, gdy zauważył, że paczka jest „podejrzanie lekka” i nie miała logo Amazona.

Nie zawierała również faktury ani żadnej dokumentacji.

Nagrania monitoringu przed jego domem pokazują, kogoś, kto wydaje się być kierowcą dostarczającym przesyłkę.

Pan Gander myślał, że ​​łatwo będzie uzyskać pieniędzy zwrot lub wymianę.

Jednak obsługa klienta Amazon powiedziała mu, że jeśli wierzy, że jego paczka została przechwycona i ktoś przy niej majstrował, powinien zgłosić to policji.Ale policjanci powiedzieli mu, że to odpowiedzialność firmy Amazon, ponieważ nigdy nie otrzymał laptopa.

Gander powiedział: „Kontaktowałem się z policją przy wielu okazjach, jednak za każdym razem otrzymałem taką samą odpowiedź.„Powiedziano mi, że to Amazon jest odpowiedzialny za zgłoszenie przestępstwa, ponieważ paczka została podmieniona pod ich opieką.„Policja wyjaśniła, że ​​to nie moja odpowiedzialność, ponieważ nigdy nie otrzymałem zakupionego towaru.

Ale chce ostrzec ludzi, aby zwracali uwagę na fałszywych kurierów, którzy mogą manipulować towarami kupowanymi przez Internet.

14 listopada 2017