Kup dom na raty w Uk, choć nie masz na depozyt.

Kup dom na raty w Uk, choć nie masz na depozyt.

 

Osoby które chcą pierwsi kupuić dom w UK mogą kupić nieruchomość bez odkładania ani grosza, ale tylko wtedy, gdy ich rodzice są gotowi pomóc.

Halifax uruchomił nowy kredyt hipoteczny, który nie wymaga od wnioskodawców posiadania własnego depozytu. Zamiast tego rodzice proszeni są o zapisanie w banku równowartości 10-procentowej wpłaty gotówkowej.

Rodzice będą zarabiać 2,5 procent odsetek rocznie od swoich oszczędności i będą mogli wypłacić środki po trzech latach. Zapisując na tym połączonym koncie, ich dzieci będą mogły skorzystać z kredytu hipotecznego Halifax First Start.

Pożyczka jest trzyletnią umową o stałej stopie procentowej w wysokości 2,9 szt. I obejmuje zwrot gotówki bez żadnych opłat. Ale przede wszystkim pozwala wnioskodawcom na zakup domu bez własnego depozytu.

Zarówno rodzic, jak i dziecko musi być posiadaczem rachunku bieżącego Halifax.

Takie oferty oferują bardzo potrzebną opcję młodym łowcom domów, którzy nie są w stanie zaoszczędzić dużych sum na depozycie hipotecznym.

Dane z Halifax pokazują, że średni depozyt kupujących po raz pierwszy wzrósł o 52% w ostatniej dekadzie, z 27 279 £ do 41 099 £.

Potrzeba zaoszczędzenia na depozycie zwiększyła średni wiek pierwszego kupującego z 30 do 31 lat od 2009 roku. W Londynie średni wiek wynosi obecnie 33 lata, ale obszary takie jak Hounslow i Richmond upon Thames odnotowały jeszcze wyższą liczbę , ze średnią dla tych, którzy po raz pierwszy ukończyli 36 lat w tych dzielnicach.

Podczas gdy ceny domów spadały teraz w wielu obszarach, młodzi kupujący nadal mieli trudności z uzyskaniem depozytu.

„Rosnące zapotrzebowanie rodziców na pomoc dzieciom w zdobyciu drabiny mieszkaniowej, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad ich oszczędnościami, powoduje wzrost popularności i dostępności tych kredytów hipotecznych” – powiedział.

„Istnieją jednak warunki, o których każdy, kto bada te produkty, powinien wiedzieć. Niektórzy pożyczkodawcy umożliwią kupującym po raz pierwszy dostęp do tych programów, podczas gdy inni wymagają, aby asystent był wolny od kredytów hipotecznych. ”

Kredyty na domy dzwon Manchester – działamy na cała UK

Jacek doradca kredytowy – tel. 07828 828 683
07383 435 091
0161 399 1944
office@vistulafinance.co.uk
www.vistulafinance.co.uk

 

Zakup domu na wynajem w UK, warto wiedzieć

 

12 września 2019