Kto zyska a kto straci czyli nowy rok podatkowy w UK

 

Kto zyska a kto straci czyli nowy rok podatkowy w UK

 

Zwycięzcy: podatnicy dochodowi

Od kwietnia zmiany podatkowe wiec co sie zmieni na korzyśc a kto przegra.

Zwiększenie progu płacenia podatku podstawowego od 11 850 funtów do 12 500 funtów pozwoli zaoszczędzić przeciętnemu zarobkowi 130 funtów rocznie, podczas gdy osoby o wyższych dochodach zaoszczędzą 860 funtów dzięki wyższemu progowi bez podatku z 46 350 do 50 000 funtów.

Jedynym problemem jest równoległa zmiana w National Insurance co obniży część oszczędności dla osób o wyższych dochodach, które kosztują 340 funtów.

 

Zwycięzcy: 

1. SPADEK

Ci, którzy UMRĄ w tym roku, mogą również zakwalifikować się jako zwycięzcy – przynajmniej w zakresie podatku od spadków (IHT). Mogą przekazać dodatkowe 25 000 funtów wolnej od podatku swoim potomkom dzięki zwiększeniu pasma zerowej stawki rezydencji, które dotyczy nieruchomości.

Zmiana oznacza, że ​​małżeństwo może przekazać 950 000 funtów, nie płacąc ani grosza . W kwietniu wzrośnie do 1 miliona funtów.

Zwycięzcy: oszczędzający emeryturę.

Każdego dnia oszczędzający na emeryturę DOSTANĄ WIĘKSZE OSZCZĘDNOŚCI dzięki zwiększeniu składek w miejscu pracy do ich puli oszczędności emerytalnych. Kwota, jaką pracodawcy muszą automatycznie wpłacić na emeryturę członka personelu, wzrośnie do 3 procent, z dodatkową 5 procentami od osoby fizycznej.

Przegrani: inwestorzy w nieruchomości

Ci którzy kupuja domy na wynajem dostaną po „uszach”.

Odsetki zapłacone od kredytów hipotecznych były odliczane jako koszt biznesowy, zmniejszając ich rachunek podatkowy. To jest powoli wycofywane, co oznacza, że ​​od 6 kwietnia można odliczyć tylko 25 procent. Jest to zastąpione ulgą podatkową w wysokości tylko 20 pensów.

Osoby, które wynajmują na wakację stracą lukę w zwolnieniu z czynszu, która wcześniej pozwalała im ubiegać się o 7 000 funtów rocznie za zwolnienie z podatku dochodowego. Będzie to miało zastosowanie tylko wtedy, gdy właściciel mieszka w nieruchomości podczas jej wynajmu.

Konrad W

 

6 kwietnia 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *