Kto otrzyma darmowe recepty sprawdz, kara 100 funtów za pomyłkę.

Kto otrzyma darmowe recepty sprawdz, kara 100 funtów za pomyłkę.

 

Osoby uprawnione to osoby pobierające określone świadczenia, emeryci i osoby poniżej 16 roku życia.

NHS opracowała nowe, przydatne narzędzie, które pomoże ludziom dowiedzieć się, czy są uprawnieni do bezpłatnych recept.

Jeśli złożysz wniosek o bezpłatne recepty NHS, gdy nie masz do tego prawa, możesz otrzymać karę w wysokości 100 funtów. Staje się to, nawet jeśli zrobisz to przez pomyłkę
Aby chronić ludzi przed tą pułapką, Urząd ds. Usług Biznesowych NHS uruchomił narzędzie sprawdzania uprawnień.

Kto jest uprawniony do bezpłatnych recept na NHS?

Osoby ubiegające się o świadczenia, takie jak Universal Credit, Pension Credit i Income Support, mogą uzyskać szereg darmowych usług NHS.

Należą do nich bezpłatne recepty NHS, bezpłatne leczenie stomatologiczne w ramach NHS, bezpłatne badania wzroku NHS, bezpłatne peruki NHS, pomoc w kosztach okularów lub soczewek kontaktowych, pomoc w pokryciu kosztów podróży związanych z leczeniem w ramach NHS.

Osoby, które posiadają ważny certyfikat zwolnienia z obowiązku macierzyńskiego lub ważny certyfikat zwolnienia z wojny, mogą również kwalifikować się. Osoby posiadające ważny certyfikat zwolnienia lekarskiego lub certyfikat HC2.

Co mogę zrobić, jeśli mam ponad 60 lat? Osoby w wieku powyżej 60 lat mogą otrzymać bezpłatne recepty NHS, testy wzroku i kontrole dentystyczne w Szkocji lub Walii.

Co mogę ubiegać się, jeśli jestem nastolatkiem?

Jeśli masz 16 lat lub mniej i uczysz się  otrzymujesz bezpłatne recepty NHS, bezpłatne leczenie stomatologiczne w ramach NHS, bezpłatne badania wzroku NHS, bezpłatne pomagamy w kosztach nowych okularów lub soczewek kontaktowych.

Osoby, które nie uczą się w pełnym wymiarze godzin, mogą uzyskać bezpłatne leczenie stomatologiczne w ramach NHS w ramach dowolnego kursu rozpoczynającego się przed ukończeniem 18 lat, bezpłatnych badań NHS w zakresie stomatologii, oraz bezpłatnych recept w ramach NHS, jeśli mieszkasz w Szkocji lub Walia.

Jeśli masz 19 lat, nie otrzymujesz automatycznie pomocy w pokryciu kosztów NHS, chyba że Twój rodzic lub opiekun prawny jest uprawniony do otrzymania certyfikatu zwolnienia z podatku ulgowego lub otrzyma od Ciebie zaświadczenie o podatkowej uldze podatkowej i otrzyma za Ciebie opłatę z tytułu zaległego podatku świadczenia.

Gdzie sprawdzić informacje o bezpłatnych receptach i pomocach – kliknij na link

https://www.nhsbsa.nhs.uk/penalty-charges-dont-get-caught-out/check-you-tick

 

 

13 września 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *