Kto już czeka na kasę od Anglii za Brexit, Włochy na kolanach.

Kto już czeka na kasę od Anglii za Brexit, Włochy na kolanach.

 

Włochy panikują, w obliczu dziury finansowej po Brexicie, w wysokości 42 miliardów euro.

UE zajmie się deficytem budżetowym Brexitu po 2020 r. ratując się cięciami w regionach północnych Włoch, które obecnie są zależne od funduszy UE.

Prezydent Toskanii Enrico Rossi napisał artykuł, gdy regiony całego bloku borykają się z nadchodzącym deficytem budżetowym w wysokości 70 miliardów euro po tym, jak brytyjskie składki UE przestaną napływać.

Dwa alternatywne plany UE przewidują bardzo różne wersje przyszłości – mówi się, że zasoby zostaną utrzymane na obecnym poziomie, podczas gdy inne przewidują cięcia o 15-30 procent.

Jeśli cięcia zostaną wprowadzone w życie, Toskania straci 1,5 miliarda euro w pierwszym budżecie UE po tym, jak Wielka Brytania odejdzie z bloku.

Rossi napisał w „Il Sole 24 Ore”: „Fundusze unijne są głównym narzędziem kierowania polityką gospodarczą regionów.

„Dotyczą strategii planowania i są siłą napędową wszelkich regionalnych inwestycji publicznych.

„Przekładają się one na infrastrukturę, pomoc dla przedsiębiorstw, walkę z bezrobociem, wsparcie badań i innowacji oraz walkę ze zmianami klimatu.”

Prezydent powiedział, że włoski rząd nie zwraca należytej uwagi na to, jak brak funduszy może wpłynąć na Włochy.

Rossi dodał, że Włochy będą ciężko walczyć, by wypełnić lukę budżetową po Brexicie.

Poparł ogólno-unijny podatek od obrotu finansowego w nadziei, że zgromadzi więcej funduszy, które zostaną wysłane do regionów.

Wniosek – Wielka Brytania utrzymuje całe to dziadostwo w UE , gdzie bieda aż piszczy, wszyscy chcą kasy od Brytyjczyków. Taka jest cała ta Unia Europejska. Brexit jest przez Donalda Tuska gdyż nie pozwolił Cameronowi zatrzymać emigracji na wyspę , zamiast słuchać problemów kraju Unijnego czyli WIlekiej Brytanii , Tusk pojechał do Niemiec gdzie straszył WIelką Brytanię że Brexit to upadek krajów Anglosaskich, teraz będzie miał Tusk upadek krajów w UE.

Jednym słowem kraje w UE już na kolanach bo Wielka Brytania przestanie wpłacać kasę do UE z której biedne kraje UE korzystały, a Sikorski w jednej audycji Angielskiej opowiada głupoty że Wielka Brytanie więcej straci przez wyjście z UE.

Konrad W

6 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka