Krzysztof Solościuk i Tomasz Urbaniak skazani w Bristolu. Krystian Czelewicz ucieka

Krzysztof Solościuk i Tomasz Urbaniak skazani w Bristolu. Krystian Czelewicz ucieka.

 

 

Dwóch mężczyzn zostało uznanych za winnych zabójstwa Łukasza Grabowskiego.

39-letni Krzysztof Solościuk z Pound Drive in Fishponds został aresztowany, a 36-letni Tomasz Urbaniak bez stałego adresu został aresztowany w Polsce w czerwcu tego roku.

Obaj mężczyźni nie przyznali się do morderstwa na rozprawie w Sądzie Koronnym w Bristolu, ale po kilku dniach obrad przysięgli  ogłosili wyrok za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Dwóch Polaków  jest winnych tego zarzutu większością od 10 do 2 głosowała ława.

Sąd usłyszał, że Łukasz zaprzyjaźnił się z mężczyznami po spotkaniu z nimi na siłowni w Bristolu.

Podczas pięciotygodniowego procesu jury usłyszało, że Łukasz został zabity po tym, jak ukradł nielegalnie sprowadzone ukraińskie papierosy o wartości 300 000 funtów zorganizowanej grupie przestępczej.

Sąd usłyszał, że w listopadzie 2018 r. Łukasz wraz z trzema innymi planował rozprowadzić przesyłkę takich papierosów w  Wielkiej Brytanii. Następnie był plan kradzieży ładunku dla siebie. , doszło do sporu między ofiarą a jego przyjaciółmi. Solosciuk i Urbaniak zareagowali atakiem Łukasza w alejce za hotelem Gloucester, a następnie przymusowo wcisnęli go na tylne siedzenia własnego czarnego samochodu Audi A7. Audi zatrzymało się 26 minut później na Great Western Road naprzeciwko wejścia do Gloucestershire Royal Hospital. Ciało Łukasza zostało złożone na chodniku, po czym Audi odjechało .

Trzeci mężczyzna, 37-letni Krystian Czelewicz, również jest zaangażowany i nadal jest poszukiwany w związku ze śmiercią Łukasz.

Tego samego dnia dwóch mężczyzn odwiedziło dom rodziców Łukasza w Polsce, mówiąc im, że „zrobił coś złego”, ale jeśli zwróci im to, co ukradł, wszystko będzie w porządku.

Łukasz już wtedy nie żył.

Uważa się, że Krystian Czelewicz przebywa w Polsce, i jest poszukiwany Europejskim nakazem aresztowania  ponieważ Narodowa Agencja Kryminalna w UK i polskie władze próbują go zlokalizować.

Detektyw, główny inspektor Ruth Mather powiedział: „Łukasz najwyraźniej  próbował rozwiązać własne problemy finansowe. „Import i dystrybucja nielegalnych papierosów jest pracą zorganizowanych grup przestępczych i jest dla nich warta dużo pieniędzy.

„To było bardzo skomplikowane dochodzenie z udziałem funkcjonariuszy w Uk i w Polsce. „Cieszę się, że udało nam się doprowadzić do satysfakcjonującego zakończenia, choć wciąż szukamy trzeciego mężczyzny w tej sprawie, więc proces nie jest jeszcze zakończony”.

Nadal obowiązuje nakaz aresztowania dla Krystiana Czelewicza, który uciekł z Wielkiej Brytanii dzień po ataku. Policja apeluje do każdego, kto ma informacje na temat jego miejsca pobytu, do przedstawienia się.

„Chcielibyśmy podziękować policji za ich pracę i wysiłek w śledztwie w sprawie śmierci Łukasza oraz za pomoc jego rodzinie zarówno w Anglii, jak i w Polsce. „Chcielibyśmy również podziękować świadkom za przybycie do sądu, aby pomóc policji w wymiarze sprawiedliwości dla Łukasza i nas jako jego rodziny”.

 

Konrad W

Krystian Czelewicz poszukiwany. Łukasz Grabowski umiera. Gloucester

 

1 grudnia 2019

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. Ciekawe ile dostali.. i czy znajda tego trzeciego. Okradac gang im sie zachcialo! Co za glupi pomysl.. a co z rodzinami? Przeciez gang by je zaraz znalazl.. bezmozgi i tyle!