Krzysztof Brzeziński poszukiwany przez Policję za włamania, Londyn

Krzysztof Brzeziński poszukiwany przez Policję za włamania, Londyn

 

Policja jest w pogotowiu, aby wykryć „falę przestępczą jednego człowieka”, podejrzewanego o bycie jednym z najbardziej efektywnych włamywaczy w kraju. Nalegali, by ludzie nie zbliżali się do niebezpiecznego przestępcy Krzysztofa Brzezińskiego, 31 lat, po tym, jak został połączony z serią włamań.

Znany polski przestępca jest podejrzany o dwa włamania dziennie, mimo że dwa lata temu został deportowany z Wielkiej Brytanii. Śledczy byli zszokowani, gdy odkryli, że po prostu skorzystał z europejskich zasad swobodnego przemieszczania się, aby ponownie wrócić do kraju.

Następnie powrócił do tej samej okolicy w południowym Londynie, gdzie został skazany i osadzony w więzieniu za szereg podobnych przestępstw.

Policja powiązała go już z ośmioma włamaniami w ciągu zaledwie kilku tygodni, w których skradziono kosztowności warte tysiące funtów.

Komisarz Dan O’Sullivan, z Croydon CID, powiedział, że każdy, kto go rozpozna, powinien natychmiast zadzwonić pod 999.  Brzeziński zazwyczaj uderza w ciągu dnia, często między 16.00 a 18.00, rozbijając okna na tyłach posiadłości.

Mężczyzna został zwolniony z więzienia i deportowany w 2015 roku z wysp do Polski po odbyciu krótkiego wyroku za włamania. Rozumie się, że jego przestępcza kariera w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się w 2007 roku i był powiązany z dużą liczbą przestępstw z włamaniem i kradzieżą.

Policja twierdzi, że nie ma aktualnego adresu, ale ma połączenia w dzielnicach Lambeth i Southwark. Jest poszukiwany za przestępstwa z włamaniem i bronią palną, a także za niepowiązane sprawy imigracyjne.

Katarzyna Cz

 

 

26 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn