Kryzys w NHS, czekają 15 godzin w kolejce na łóżko w szpitalu

Kryzys w NHS, ludzie czekają 15 godzin w kolejce na łóżko w szpitalu

 

Wstrząsające zdjęcia pokazują ponad 30 pacjentów w 15 godzinnej kolejce w przeludnionym oddziale ostrego dyżuru w szczycie zimowego kryzysu NHS

BBC2 weszło do szpitala Nottingham’s Queen’s Medical Centre w styczniu, gdzie dziesiątki pacjentów widziano w kolejce na wózkach w poczekalniach.

Spędzili  15 godzin, czekając na łóżka lub na spotkanie z lekarzem, bo szefowie szpitala walczyli z „ogromnym napływem” i zachęcali ludzi do trzymania się z daleka, chyba że jest to absolutnie konieczne.

Szpital został postawiony w stanie „czarnego alarmu”, co oznacza, że ​​działał z pełną mocą, z brakiem wolnych miejsc.

Dokument ujawnił, że pacjenci byli tak samo zaniepokojeni jak personel.Pacjent powiedział: „Czuję niepokój, że nie widzę, co mnie otacza, ale wiem, że jestem w środku dużego pokoju z mnóstwem ludzi, których nie znam. „To nie jest godne, ludzie w złym stanie spędzają noce obok przypadkowych nieznajomych.”W ubiegłym roku zimowa presja została opisana jako kryzys humanitarny, ale w tym roku „doskonała mieszanka” złej pogody, epidemii grypy i norowirusa jeszcze pogorszyły sytuację.

85% pacjentów zostało przyjętych, przeniesionych lub wypisanych w ramach czterogodzinnego celu przybycia na ostry dyżur w zeszłym miesiącu zgodnie z najnowszymi danymi, a cel 95% nie został osiągnięty od lipca 2015 r.

Tej zimy odnotowano najgorszy sezon grypowy od 2011 roku, z 306 potwierdzonymi zgonami według Public Health England (PHE).Tysiące ludzi również zostało dotkniętych przez norowirusy, co prowadzi do zajęcia setek łóżek szpitalnych każdego dnia.Royal College of Surgeons powiedział, że co najmniej 62 000 mniej zabiegów NHS, w tym operacji chirurgicznych, zostało przeprowadzonych przez konsultantów tej zimy w porównaniu do poprzedniej.

 

Shocking pictures from inside Nottingham's Queen's Medical Centre show dozens of patients lined up on beds in the A&E waiting room in BBC2 documentary Hospital 

W przypadku urazów i ortopedii odnotowano 8,4 procentowy spadek liczby zabiegów.

Stwierdzono, że „konieczne zło” polegające na odłożeniu w styczniu wszystkich zaplanowanych zabiegów chirurgicznych w celu złagodzenia presji na oddziałach ostrego dyżuru spowodowało, że wielu pacjentów nie otrzymywało leczenia, gdy tego potrzebowali, „wydłużając czas odczuwania bólu lub dyskomfortu”.

Konrad W

27 marca 2018