Krytyka Tuska w UK: „To co wyprawia Tusk, przechodzi ludzkie pojęcie”

„To co wyprawia Tusk, przechodzi ludzkie pojęcie” – Lain Duncan Smith atakuje Tuska i radzi mu zabrać Junckera ze sobą na urlop.

To co wyprawia Tusk, przechodzi ludzkie pojęcie!” Iain Duncan Smith atakuje Tuska i radzi mu zabrać Junckera ze sobą na urlop.

 Były lider Konserwatystów Iain Duncan Smith rozpoczął ostry atak po tym, jak Donald Tusk doradził Theresie May, żeby nie traktowała Brexitu zbyt „emocjonalnie”.

Wściekły eurosceptyk skrytykował przewodniczącego Rady Europejskiej, który wygłaszał komentarze w stronę premier.

Uznał „wykład” polityka jako „protekcjonalny”, po czym udzielił mu rady, aby wysłać Jean-Claude Junckera na urlop, po tym, jak ujął to Smith, „zalał trucizną uszy tak wielu europejskich przywódców.”

Ten wybuch Smitha miał miejsce po reakcji Tuska na kpiący komentarz premier May dotyczący „europejskich polityków i urzędników” zajmujących się zagrożeniami, co może wpłynąć na wybory ogólne.

Tusk powiedział: „Negocjacje te są już wystarczająco trudne. Jeśli zaczniemy dyskutować zanim nawet się zaczną, będzie niemożliwym dojście do porozumienia.

„Stawka jest za wysoka, aby można było dopuścić nasze emocje do głosu, ponieważ w grę wchodzą codzienne życie i interesy milionów ludzi po obu stronach Kanału”.

Smith, przemawiając na Sky News, powiedział, że komentarz Tuska był niestosowny.

„Zgadzam się w pełni ze słowami premier May, a to co Donald Tusk powiedział wczoraj, jest nie do pomyślenia”, powiedział.

„Tusk próbuje nas pouczać na temat emocjonalnych reakcji, co według mnie jest protekcjonalne z jego strony, nasze reakcje nie są w ogóle emocjonalne – Theresa May była zdecydowana.

„Oto co powiedziała: ” mamy wybory ogólne, a potem chcemy kontynuować negocjacje, ale nie powinniście teraz poświęcać czasu tej kwestii wygłaszając swoje poglądy – niektóre z nich, absurdalne, a wiele, obraźliwych – o pozycji Wielkiej Brytanii. „Bo to stanowi ingerencję w wyborach generalnych”.

Były minister pracy i emerytur z Partii Konserwatystów Premier May dał panu Tuskowi kilka porad.

Powiedział: „Gdybym był Donaldem Tuskiem,wziąłbym pod ramię Prezydenta Unii Europejskiej i zabrałbym go na dość długie wakacje, gdzieś, gdzie nie będzie miał możliwości udzielania wywiadów. „Ponieważ jest to jego problem, on jest tym, który zalewał trucizną uszy tylu europejskich przywódców. To, czego potrzebujemy to spokój „.

 

Konrad W.

8 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

1 komentarzy
  1. Polski patriota i chrześcijanin nie ma żadnych wątpliwości co do tego jakim naprawdę człowiekiem w sensie negatywnym jest Donald Tusk. W niemieckich tabloidach opisywano Tuska, że wykonuje on lepszą robotę dla Niemiec niźli sama Angela Merkel. Donald Tusk swoim zachowaniem dawał niejednokrotnie dowód, że deklarowane przez niego na forach publicznych – o bezstronności jego osoby co do państw członkowskich UE, jest fikcją. Przykładem jest niejednokrotne występowanie na niekorzyść Polski a w szczególności przeciw demokratycznie wybranemu rządowi w Polsce. Wszystkie fakty które publicznie dziś są dostępne w różnych mediach, niezaprzeczalnie wykazują uwikłanie Donalda Tuska w największe afery gospodarcze III RP. Moim zdaniem UE kierowana przez osoby niegodne swych stanowisk musi upaść to jest tylko kwestia czasu. Nic nie zanosi się na to, że w UE poważnie podchodzi się do negatywnych sygnałów z państw członkowskich – obecnie liczy się tylko głos i interes Niemiec.

Komentowanie jest wyłączone.