Krystian Basciuk i kumple skazani za pobicie. Chatham

Krystian Basciuk i kumple skazani za pobicie. Chatham

 

Kaylli Stephens, Ibrahiem i Mohammed Rahim i Krystian Basciuk zostali skazani za atak na Perry’ego Mulhollanda w Chatham

Czterech napastników zostało skazanych za brutalny atak na nastolatka, który został potrącony przez samochód i kilkakrotnie pchnięty nożem.

Kaylli Stephens,19, bracia Ibrahiem,19, i Mohammed Rahim,22, i Krystian Basciuk,20, wszyscy z Chatham, zostali oczyszczeni z zarzutów usiłowania zabójstwa w grudniu, ale zostali skazani za spowodowanie ciężkich obrażeń ciała, z premedytacją.

Bracia Rahim i Basciuk nie przyznali się do obu oskarżeń.

Stephens zaprzeczył usiłowaniu zabójstwa, ale przyznał się do ciężkiego uszkodzenia ciała po rozpoczęciu procesu. Stephens został skazany na 9 lat i 10 miesięcy na podstawie przedłużonego wyroku dla ochrony publicznej.Będzie musiał odsiedzieć dwie trzecie wyroku, zanim będzie mógł ubiegać się o zwolnienie, a następnie będzie na zwolnieniu warunkowym przez kolejne cztery lata.

Ibrahiem Rahim został skazany na 9 i pół roku w zakładzie dla nieletnich, Mohammed Rahima skazany na 9 lat więzienia.

Urodzony w Polsce Basciuk został skazany na 7 lat pobytu w zakładzie dla nieletnich.

Stephens przyznał, że dźgnął 16-letniego Perry’ego Mulhollanda „by czegoś go nauczyć” i twierdził, że przestał, gdy zdał sobie sprawę, że posunął się za daleko.

Sąd Koronny w Maidstone usłyszał, że cała sprawa zaczęła się o sprzeczki o dziewczynę, która później eskalowała do tego ataku. Stephens pchnął Perry’ego w Upbury Way i wbił mu nóż w plecy, nogi i wnętrze obu ramion.Sędzia powiedział ławie przysięgłych pod koniec procesu: „Dziękuję za waszą staranność w dostosowaniu się do nieco okropnego zadania w tej sprawie”.

Katarzyna Cz.

K

18 lutego 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime