Królowa pomoże wyjść z UE, zawieszą parlament w UK. Tusk na łopatkach

Królowa pomoże wyjść z UE, zawieszą parlament w UK. – Tusk na łopatkach

 

Polityk Rees-Mogg udaje się do Królowej dzisiaj , jest on odpowiedzialny za prowadzenie i regulacje czasu pracy Parlamentu.

Królowa mogłaby zostać dziś poproszona o przesłuchanie w Parlamencie na wniosek premiera Borisa Johnsona, gdy zintensyfikuje swoje plany dotyczące Brexitu bez porozumienia, podają  źródła BBC.

Królowa, która obecnie przebywa w Balmoral, może zostać poproszona o zgodę na zawieszenie parlamentu kilka dni po powrocie posłów do pracy w przyszłym tygodniu. Redaktorka polityczna BBC Laura Kuennsberg powiedziała, że ​​Tajna Rada może się dziś spotkać w Balmoral, aby przedyskutować nową administrację Borisa Johnsona z wystąpieniem Królowej 14 października.

Dlaczego ponieważ 31 pazdziernika 2019 roku UK ma wyjść z UE z umowa albo bez umowy wiec na 15 dni planują zawiescic Parlament który nie chce zgodzić sie na wyjście bez umowy ale żadna umowa też nie chce zostać być zatwierdzona. Dlatego przesuna przerwe Parlamentu. Królowa może zatwierdzić tak zwana PROROGACJĘ

Oznaczałoby to, że posłowie przeciw Brexitowi i przeciwni zakazowi mieliby mało czasu lub nie mieli czasu na zablokowanie Brexitu bez porozumienia.

Proces zawieszania parlamentu przed otwarciem przez państwo nowej sesji – zwanej prorogacją – trwa  kilka dni.

NIestety strasznie Tuska ze Uk bedzie miala sól na talezu a nie ciastko okazało sie kłamstwem UK wychodzi z UE  juz 31 pazdziernika ! Już Londyn zerwał nadzór Sądu w Strasburgu.

 

POLACY WINNI BREXITU – mówi polityk Platformy Obywatelskiej

 

 

Prawo Strabsurga nie działa już w UK. Akt Brukseli z 1974 roku zniesiony.

Konrad w

 

28 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka