Kredyt na dom uwazaj na dodatkowe koszty.

Kredyt na dom uwazaj na dodatkowe koszty.

 

Jak nie dać złapać się w pułapke przy zakupie nieruchomości?

Wraz z rosnącą popularnością wszechobecnych wyszukiwarek, coraz więcej klientów wybiera kredyt hipoteczny bez właściwej analizy rynku.
Banki chętnie chwalą się coraz niższym oprocentowaniem, zapominając poinformować o dodatkowych kosztach związanych z kredytem hipotecznym.
Często można się również spotkać z dodawaniem coraz to nowych opłat do kredytu aby móc pokazać £0 kosztów na samym początku nie informując klienta o innych, tańszych opcjach.

Poniżej widzimy jak duża różnica może powstać przy zakupie nieruchomości już za £100.000.
Jeśli kierowalibyśmy się tylko najniższym oprocentowaniem to oferta HSBC z zamrożonymi odestkami na 2 lata i kredytem na 25 lat wydaje się nie do przebicia. 1,79% dało by nam miesięczne płatności rzędu £372 i może nam się wydawać że przechytrzylismy naszych znajomych, którzy płacą więcej w niszowym banku.

To czego nie mówią nam wyszukiwarki to całkowity koszt kredytu na przestrzeni przynajmniej tych 2 lat. Dopiero po dogłębnej analizie możemy znaleźć najlepsze rozwiazanie, które będzie najbardziej efektywe dla domowego budżetu.

Okazuje się że dopiero oferta Nationwide z o wiele wyższym oprocentowaniem rzędu 2.29% jest dla nas o wiele korzystniejszą opcją, dzięki której, tylko w tym przypadku zaoszczędzimy.
Całkowity koszt przez okres 2 lat, biorąc pod uwagę przede wszystkim opłatę za aranżacje kredytu, w HSBC to koszt £9965 a w prawie 20 z kolei Nationwide, to tylko £8963. Daje nam to różnicę ponad £1000 i to przy tak małym kredycie i tak taniej nieruchomości.

Opłaty, o których mowa są jak najbardziej uzasadnione ale dopiero przy wyższych kredytach, często nie mają sensu przy kwocie pożyczki mniejszej niż £200.000 więc warto się zastanowić czy faktycznie to jest dla nas najlepsze rozwiązanie.
Pamiętajmy również o innych opłatach takich jak, valuation fee ( opłata za wycenę ) która przeważnie jest pomijana na wstepnym etapie poszukiwania opcji lub też Application fee, która występuję już w dosłownie kilku bankach.

Jednymi z ostatnich opłat, które z kolei odczujemy dopiero za kilka lat są final repayment charge ( opłata przy zakończeniu kredytu) oraz Title Management Fee, zwana również Deeds Release Fee ( opłata administracyjna przy zakończeniu kredytu )

Autorem artykułu jest Jacek Piórkowski, właściciel firmy Vistula Finance Ltd w Manchesterze.
Jacek specjalizuje się zarówno w kredytach rezydenckich jak i tych na wynajem.
Obsługuję klientów od Irlandii Północnej po Londyn biorąc na siebie cały proces zakupu domu od A do Z.

Zadzwoń po bezpłatną i niezobowiązującą poradę już dziś.

Niskie kredyty, mała opłata , zaufaj naszej firmie.

Jacek  doradca kredytowy – tel.  07828 828 683
07383 435 091
0161 399 1944
office@vistulafinance.co.uk
www.vistulafinance.co.uk

Działamy na cała Wielką Brytanię.

 

30 sierpnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *