Kręcą wałki na uzyskaniu polskiego Paszportu wśród brytyjczyków

Wielka Brytania

Czas po referendum

Rośnie nowy „biznes” , czyli pomoc Brytyjczykom w uzyskaniu polskiego Paszportu.

Jak donosi rzecznika Ambasady w Londynie – wzrosła ilość osób z zapytaniem o możliwości uzyskania polskiego obywatelstwa.

Brytyjczycy obawiają się wpływu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE oraz utraty swobodnego przemieszczania się po Europie, dlatego też „zalewają” ambasadę pytaniami . 280 emiali, 700 rozmów telefonicznych a minęło dwa tygodnie po  ogłoszeniu wyników w głosowaniu w referendum.

Wcześniej przed referendum mieliśmy tylko około 10 pytań na miesiąc. Praktycznie nie było zainteresowania.

Problem dotyczy wielu brytyjczyków którzy mają powiązania z Polską .

Każdy kto ma choć co najmniej jednego rodzica automatycznie uzyskuje polski paszport, na podstawie polskiego prawa. Wielu pada pytań tez o paszport mając w Polsce dziadków lub krewnych, niestety nie zawsze takie osoby sie kwalifikują.

Duże zainteresowanie jest przede wszystkim od obywateli brytyjskich, którzy są w związku małżeńskim z obywatelem Polskim i chcą teraz ( wcześniej nie było zainteresowania ) dostać polski paszport.

Okazja czyni więc i możliwość zarobku . Powstają firmy prywatne na wyspach, które oferują pomoc w dostaniu i sprzedaży Polskiego paszportu.

Jednak Polska Ambasada ostrzega wszystkich ludzi przed wykorzystaniem takich firm gdyż mogą one tylko sprzedać fałszywe obywatelstwo.

Reczniczka Ambasady powiedziała że Ambasada nie popiera takich firm które pomagają uzyskać Polski paszport gdyż uzyskanie go , może odbywać się tylko za pośrednictwem oficjalnych kanałów i przepisów.

www

photo/rp

Podsumowanie:

Do tej pory Polki za 5000 – 8000 funtów ( wiele przypadków można było przeczytać w brytyjskiej prasie gdzie Home Office bardzo dokładnie kontrolował takie śluby ) oferowały ślub z osobą np. z Pakistanu, czy innego kraju aby mogła ta osoba pozostać w Wielkiej Brytanii.

Teraz stawka i wartość polskiego obywatelstwa wrasta .

Ślub z obywatelem Polski to możliwość wjazdu aż do 27 krajów UE , ale to nie chodzi o wizę bo pewno turystyczną każdy Brytyjczyk dostanie ale chodzi o dostęp do rynku pracy jak i a przede wszystkim bezpłatnej służby zdrowia i to nie na okres tylko wakacji. Dlatego też choć wielu brytyjczyków często prowadzi biznes w EU, mają swoje domy czy latają często na wakacje , to jednak bezpłatna służba zdrowia może być dla nich wielkim obciążeniem.

Dlatego też na rynku pojawiła się nowa forma zarobku.

Prawda jednak bardzo czytelna i wartość polskiego paszportu wzrasta aż 27 krotnie – Brytyjski paszport dostęp do rynku jednego kraju, Polski Paszport dostęp aż do 27 krajów w UE. Czyli dostęp do pracy ze składkami emerytalnymi, podróżowania a przede wszystkim bezpłatnej służby zdrowia .

Konrad W

 

9 lipca 2016