Kraj w Szkocji, Royal Bank of Scotland i NatWest zamknie 259 oddziałów

Kraj w Szkocji, Royal Bank of Scotland i NatWest zamknie 259 oddziałów

 

Banki Royal Bank of Scotland i NatWest, ogłosił że zamknie 259 oddziałów a setki miejsc pracy zostanie utracone.

RBS ma zamknąć 259 oddziałów po tym, jak pożyczkodawca państwowy powiedział, że więcej osób decyduje się na bankowość online lub mobilną.Bank, w dalszym ciągu w 72% jest własnością podatnika, jest trzecim w tym tygodniu, który ogłasza zamknięcie oddziałów i redukcję zatrudnienia, po Lloyds i Yorkshire Building Society.

Łącznie 62 oddziały RBS i 197 sklepów NatWest zostaną zamknięte do połowy 2018 r.

Początkowo ma stracić 1000 osób pracę ale RBS ma jednak nadzieję ograniczyć liczbę zwolnień do 680, przenosząc pozostałych pracowników.

Od 2014 roku liczba klientów korzystających z naszych oddziałów w Wielkiej Brytanii spadła o 40%, a transakcje mobilne wzrosły o 73% w tym samym okresie.Ponad 5 milionów klientów korzysta obecnie z naszej aplikacji do bankowości mobilnej i jednego na pięć tylko banków z nami cyfrowo.”

Krajowy oficer związku, Rob MacGregor, powiedział również, że ruch ten może skutecznie sygnalizować koniec bankowości w oddziałach.Dodał: „Royal Bank of Scotland postanowił zdziesiątkować sieć oddziałów banku.Teraz należy zadać poważne pytania o to, czy zamknięcia te oznaczają koniec bankowości sieci oddziałów.

„To ogłoszenie na zawsze zmieni oblicze bankowości w tym kraju, w wyniku czego ponad tysiąc pracowników straci pracę i setki ulic bez żadnych udogodnień bankowych.Dlaczego rząd podpisuje ten niepokojący program zamknięcia oddziału?”

Paul Wheelhouse, Minister ds. Biznesu, Innowacji i Energii rządu Szkocji, powiedział: „Wiadomości o zamknięciu oddziałów w RBS będą dotyczyły wielu osób w Szkocji, ponieważ obecnie nie tylko wpływają, potencjalnie, na personel w RBS, ale również opuszczają duże obszary Szkocji, w szczególności obszarów wiejskich, z ograniczonym zasięgiem oddziałów. „Uznając, że upadek w oddziałach spada, ze względu na bankowość online, RBS i inne banki, należy wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich klientów – nie tylko tych, którzy mogą uzyskać dostęp do usług cyfrowych i korzystać z nich”.

Rząd poinformował, że obecnie ma do czynienia z 26,2 miliardami dolarów straty na udziale w RBS, w porównaniu z poprzednią prognozą 29,2 miliarda funtów w marcu, po ostatnim ożywieniu wartości akcji banku.

Konrad W

1 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja