Korupcja w Banku Europejskim .Szykuj się na wieksze procenty pożyczek.

Korupcja w Banku Europejskim .Szykuj się na wieksze procenty pożyczek.

 

EBC przyznaje, że sposób działania europejskich banków jest „skorumpowany” – MILIONY kontraktów wymagają zmiany

Rynki w Europie ulegną zasadniczej zmianie, ponieważ EBC Europejski Bank Centralny przygotowuje się do zmiany sposobu obliczania finansów na całym kontynencie.

Obecny wskaźnik referencyjny dla kluczowych stóp procentowych, średnia indeksowa z dnia na dzień w euro (EONIA), która jest stosowana w cenie ponad 24 miliardów euro instrumentów pochodnych, pożyczek i obligacji, zostanie zastąpiona za niecałe dwa miesiące, donosi Financial Times.

EONIA to bieżąca nocna stopa referencyjna dla euro – największej wspólnej waluty na świecie.

GBP / EUR spada, mimo że inflacja w strefie euro osiągnęła najniższy poziom od dwóch lat
Stawkę stosuje się w przypadku wielu umów finansowych, w tym hipotek, kredytów w rachunku bieżącym i innych bardziej złożonych transakcji finansowych.

 

Firmy, banki i inne organizacje używają również stopy referencyjnej do wyceny pozycji w swoich bilansach.

Benchmark jest najczęściej używany do obliczania stopy, według której banki mogą pożyczać i pożyczać pieniądze.

Jednak metoda zostanie wycofana z 2 października przez nowy poziom odniesienia o nazwie STR EUR (krótkoterminowa stopa euro).

STR EUR ma odzwierciedlać, ile bank musi zapłacić, pożyczając pieniądze od różnych kontrahentów finansowych bez zabezpieczenia.

Zostanie wdrożona nowa metoda, aby zapewnić szerszy zakres niż EONIA – która dotyczy wyłącznie transakcji między bankami.

EBC był pod presją zastąpienia EONIA po serii skandali związanych z manipulacją na rynku czyli KORUPCJĄ. Manipulowano na rynkach walut aby zarabiac.

Steven van Rijswijk, szef grupy sterującej i dyrektor ds. Ryzyka w holenderskim banku ING, powiedział Financial Times: „Van Rijswijk podkreślił również, że miliony dokumentów finansowych również będą musiały zostać zmienione. „Będzie to kosztowało sporo pieniędzy”.

WNIOSEK – wielka korupcja przy skokach walut , zmiany dokumentów to w Banku Centralnym , Brexit to wszystko kosztuje dlatego pozbywaj się waluty Euro, złotówki oszczedzaj moze w dolarach ponieważ szykują się wielkie zmiany w bankach a złotówka i Euro wkrótce dużo straca na wartości.

Oto Europejski Bank Centralny we Frankfurcie.

Znalezione obrazy dla zapytania The European Central Bank (ECB) headquarters in Frankfurt bbc

 

Konrad W

 

21 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Świat