Kontrole Polaków, zwracają pieniądze z benefitów lata wstecz

Kontrole Polaków, zwracają pieniądze z benefitów lata wstecz

 

Emigrantów z Unii Europejskiej nadmiar na wyspach , Brytyjczycy głosują na Brexit aby zatrzymać przyjazd nowych, chcą Hard Brexit i zablokowania granic jak najszybciej przed coraz większym napływem ludzi. Do tego dochodzą kolejni , Chorwaci czekają do 2018 aby skończył się okres przejściowy i jak najszybciej zameldować się w Wielkiej Brytanii za pracą i benefitami.

Do akcji wkracza też Inland Revenue i kontroluje lata do tyłu Polaków i emigrantów kto jak brał benefity na dzieci, dla pracujących .

Polacy oddają pieniądze masowo, część ucieka do Polski aby nie oddawać większych sum nawet po 8 tysięcy funtów.

Przykładów wiele oto jeden z ciekawszych.

Pan Marek imie zmienione mieszka w Anglii już 10 lat , kiedyś pracował w fabryce przez agencję i nie zarabiał dużo więc 7 lat temu wystąpił o working tax dla pracujących. Dostawał go około 40 funtów na tydzień.

Miał także małą firmę self employed ale miał bardzo mało pracy.  Pobierał working tax przez pewien okres około 7 miesięcy. Później zaniósł rozliczenie swojej firmy do księgowej POLSKIEJ która się pomyliła i napisała że zarobił więcej niż zarobił naprawdę.

Polskie biura księgowe, które zakładali Polacy na potęgę po skończonych kursach bez praktyki były takie że ci księgowi uczyli się na błędach Polaków, ale błędy musieli płacić Polacy swoimi portfelami.

Oczywiście wstrzymano mu 7 lat temu working tax gdy księgowa zawyżyła przez pomyłkę zarobek i temat się skończył. Księgowa obiecała zrobić korektę ale Polak machnął już ręką na working tax i zmienił pracę na stały etat a jak to bywa księgowa nie zrobiła poprawki.

Niestety teraz w tym roku po 7 latach dostał list że ma zwrócić pieniądze plus odsetki za to że nie oddał je wcześniej. Kontrole Polaków i emigrantów się nasilają nawet wiele wiele lat wstecz.

 

 

 

 

Konrad W

 

 

2 sierpnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Sprawy Polonii