Konrad Szymański czy drugi Tusk? „Rząd PIS chce karać , Litwa szanować Brytyjczyków

Wielka Brytania

Konrad Szymański czy drugi Tusk?  „chłopie obudz się”, Litwa szanować Brytyjczyków

Brytyjska gazeta Sunday Expres nie pozostawia suchej nitki na Konradzie Szymańskim a my dołożymy – „czy chłop” znad Wisły robi się drugim Tuskiem ?

Ale do rzeczy.

Brytyjska gazeta podaje do publicznej wiadomości słowa Konrada Szymanowskiego – pracownika Rządu Prawa i Sprawiedliwości, który twierdzi że Brytyjczycy mają dalej płacić do Unii aż do 2020 roku

POLAND today told Britain to continue handing over UK taxpayers’ cash to Brussels even if it has already quit the EU.The country’s deputy foreign minister Konrad Szymanski suggested Britain could carry on paying into the EU’s coffers until the end of the current seven-year budgetary period in 2020.

 

 

 Oczywiście od razu odpowiedział na jego słowa biuro Premiera Wielkiej Brytanii i wyśmiało POLAKA :

In response to Mr Szymanski’s comments, a Downing Street spokesman would not be drawn on what would happen if the UK leaves the EU before 2020.

 

Dalej gazeta cytuje dalej Szymanowskiego że  „Myślę, że UE będzie stać na stanowisku, że w obecnych ramach finansowych wkład do budżetu Wielkiej Brytanii powinien zostać uwzględniony.”

Mr Szymanski said:

„I think the EU will stand on the position that in the current financial framework Britain’s budget contributions should be upheld.”

Najlepiej jednak w oczach Brytyjczyków wyszedł Minister Spraw Zagraniczny Łotwy  Edgars Rinkēvičs który powiedział, że jego kraj nie będzie dążyć do zaszkodzenia Brytanii aby opuścić UE.

wPowiedział : „Nie wierzę w karanie Brytanii.

Możemy omówić pewne mechanizmy dotyczące sposobu rozwiązania problemów takich jak zabezpieczenie społeczne i podatków. Są to uzasadnione obawy, ale nie można zamknąć granice.”

Minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkevicius powiedział: „. Musimy znaleźć rozwiązanie, które jest przystępne i do przyjęcia dla wszystkich”

He said: “We have been very clear that while we are still members of the EU we will fulfil our obligations.”But, in a sign Britain could try and exploit contrasting positions between the 27 other EU member states once Brexit negotiations begin, Baltic countries offered a more sympathetic hearing for the UK.Latvia’s foreign minister Edgars Rinkevics said his country would not seek to harm Britain for choosing to quit the EU.

 

Pani Theresa May obiecała wyzwolić Artykuł 50 traktatu lizbońskiego, mechanizmu prawnego dla wyjścia z UE, do końca marca przyszłego roku. To postawiłoby Brytanii przedmiotu opuścić UE w kwietniu 2019 r.

Oto tytuł gazety Brytyjskiej naszego „Asa Walenroda ” z nad Wisły

 

dr

 

Podsumowanie:

Konradzie szkodzi pan Polakom w Wielkiej Brytanii takimi słowami.

Brytyjczykom należy podziękować, że przyjęli pod swój dom 3.6 miliona ludzi z biednych krajów Europy, ponad milion Polaków, tysiące Słowaków, Litwinów, Łotyszy, Rumunów, Hiszpanów, Włochów, Słowaków , Estończyków, Bułgarów, Włochów. Z wszystkich tych ludzi 60% zarabia minimum czyli około 12 000 funtów na rok a to oznacza ze płacą bardzo mały podatek bo jest wysoka kwota wolna od podatku czyli 11 600 funtów.

Wyliczymy to panu bo nie rozumie pan o czym mówili politycy na wyspach podczas spotkania z ludzmi – widzi pan my byliśmy na spotkaniu z posłem Partii Konserwatywnej popierającej Brexit – jeśli 60% rodzin z emigrantów z UE z ilości 3.6 miliona zarabia 12 000 na rok pobierają dotacje minimum 650 funtów na dzieci czyli 2.1 miliona ludzi x 650  średnia gdyż na więcej dzieci niż jedno jest więcej czyli na miesiąc państwo dopłaca do nich = 1 404 000 000 funtów co miesiąc. Do tego dolicz sobie darmową szkołę, dotacje do domów, tłumaczy, Policja, Sądy, Więzienia itd.  . A na rok płacą 200 funtów podatku bo kwota wolna od podatku.

Przypominamy Konradowi  ” Walenrodowi „.

Niemcy w roku 2005 – kiedy o panu nikt nie słyszał jako polityka , wprowadziły 7 letni okres przejściowy dla Polaków do pracy  ale Brytyjczycy nie. Konrad zaczyna się robić  drugim ” Tuskiem ” który jak Londyn będąc jeszcze w Anglii chciał nałożyć ograniczenia na benefity osób z Europy to Bruksela groziła karami ale jak teraz w tym miesiącu Merkel nałożyła 5 letni okres oczekiwania na zasiłki dla Polaków i emigrantów z Unii – nikt w Brukseli ich nie karze.!!!

Pan Szymański nie ma prawa mówić aby karać Brytyjczyków finansowo za wyjście z UE. Ten człowiek w ogóle nie ma pojęcia co dzieje się w Europie a przede wszystkim na wyspach brytyjskich i dlaczego Wielka Brytania wyszła z Unii Europejskiej. Chyba że on chce siłą wywrzeć na Brytyjczykach strasząc ich aby Polacy zostali na wyspach, panie Konradzie myśli pan jak Donald – on tez przed Brexitem straszył Brytyjczyków że jak wyjdą będzie to koniec krajów Anglosaskich i co . Pan straszeniem to sobie może …. Jeśli pan będzie ich straszył skończy się to tak , że milion Polaków zostanie wyrzuconych z wysp a wtedy jak przyjadą do Polski to na taczkach pana wywiozą z biura.

Jeśli rewelacje gazety są prawdą okazuje się że Rząd Beaty Szydło – bo dla niej pracuje Konrad idzie na wojną z Wielką Brytanią i stawia Polaków na wyspach jako tych złych, którzy nie tolerują i nie rozumieją wyboru demokratycznego Brytyjczyków w swoim kraju czym jest Brexit. Dodamy jeszcze że , jeśli inne kraje wyjdą z UE i Unia się rozleci znów przez głupie wypowiedzi Polskich Polityków Polska i Polacy zostaną ” ośmieszeni ” że są jak flaga na wietrze raz w prawo raz w lewo. Tego nie lubią Brytyjczycy.

Brytania jeden kraj przyjął ludzi z 27 krajów dał im pracę, zasiłki, darmową szkołę . Ponadto wymiana handlowa Brytanii jest tylko z 4 krajami na plus. To Polska, Hiszpania i Włochy i Niemcy sprzedają na wyspach olbrzymie ilości swoich produktów ( tak więc dzięki temu zarabia pan na swoją wypłatę i Polacy w kraju mają zarobek ) – poniżej wykaz, lewa przychód handlowy Brytanii prawa strona tabeli reszty krajów ile zarabiają na rynkach Brytyjskich.

Dlatego Polsce powinno zależeć aby nie karać brytyjczyków , aby nie nakładać ceł.  Polska powinna pomagać Brytanii w wyjściu z UE bez karania ich, aby dalej sprzedawać bez ceł Polskie produkty. Gdy wejdą cła na towary Polskie towary z USA, z Indii będą bardziej konkurencyjnie cenowo ( meble, budowlanka, spożywka ) i wtedy nie będzie już 40 miliardów jakie zarabia Polska na wyspach co roku.

Wstyd panie Konradzie za takie słowa !!!! – czy urodził nam się w Polityce „drugi Tusk”, który mówi do Brytyjczyków że wyjście będzie bolesne ? 

Gdyby, załóżmy Polacy zagłosowali za wyjściem z UE czy chciałby pan aby jakiś kraj karał Polskę ? To przecież brytyjscy Politycy nieraz bronili Polski w Parlamencie Europejskim.

Jego słowa są skandalem !

 

strata

Oto kilka wypowiedzi pod artykułem Angielskiej gazety – Brytyjczycy mają dość Polski i Polaków !

Chcą powrotu Margaret Thatcher i wyrzucenie Polaków z wysp natychmiast.

 

BRING BACK MARGARET THATCHER!!

——————————————————–

It that is what Poland wants then let us take retaliatory action by deporting all the Poles living here, including those the Government was foolish enough to give UK citizenship to. So much for standing up for Poland against Nazi Germany.

———————————————————-

Send them back now and give their government the benefits bill and don’t forget to charge them for all the hospital beds council properties and school places we have given these rude and obnoxious ungrateful fools.

———————————————————

That is why we are out ,Poland are scroungers

Poland has had quite enough from Britain, not least the fact that we’ve become their waste disposal system!

——————————————————-

Poland has had quite enough from Britain, not least the fact that we’ve become their waste disposal system!

Polish scoungers claiming tax credits and sending them home are seriously worried the gravy train has left the last platform.  Do Polish politicians really believe that the UK will cough up a single penny to prop up the corrupt EU when we leave?  Not only are they delusional, they are mindless muppets.  Poland will be part of Russia quite soon anyway and I’m quite sure Putin will be very sympathetic to their culture.

————————————

Poland the biggest receivers of money from the EU, so basically biggest scroungers. We dont take our instructions from Poland that’s for sure

——————————————————————-

That is why we are out ,Poland are scroungers

————-—————————————————

Was it Poland or England that the Na zis invaded?
Tell them the Eurotrain will be stuffed with repatriated Poles if they don’t moderate their language.

——————————————————-

Send them back now and give their government the benefits bill and don’t forget to charge them for all the hospital beds council properties and school places we have given these rude and obnoxious ungrateful fools.

 

B.S

17 listopada 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

1 komentarzy
  1. Czyli co jesteście balastem dla nich ?VAT nie płacicie?Naprawdę nie stanowicie żadnej wartości dodanej pana zdaniem dla Brytyjczyków? No jeśli tak rzeczywiście jest to i dziwić się raczej nie ma co że ich stosunek do naszej nacji jest tak agresywny.A Szymański niech lepiej za dużo nie gada .Co do składek to niestety walnąłeś kulą w płot ,bo do 2020 będą składki płacić niezależnie czy Szymański tego chce czy nie

Komentowanie jest wyłączone.