Koniec życia na zasiłkach, pan Marian wraca do Polski

Koniec życia na zasiłkach, pan Marian wraca do Polski

 

Zła informacja dla osób które żyły sobie na zasiłkach.

Historię pana Mariana „imie zostało zmienione” śledziliśmy przez 7 lat, opisując w róznych artykułach.

Pan Marian przyjechał z Polski do WIelkiej Brytani 7 lat temu gdyż miał dość Polski, miał pracę ale zarobki nie były wysokie.

Wylądował w Manchester na lotnisku gdzie odebrał go znajomy.

Jak to bywa znajomy doradził mu – tym razem dobrze i założył mu firmę self emloy jako czyściciel ogrodów. Dostał zlecenie 2 ogrodów i zarobił prawie 100 funtów, ale miał szczęście przyjechał do Anglii z ze swoim synem w wieku 8 lat. Zona w Polsce została.

 

Skorzystał wiec z przysługujących mu zasiłków, złożył wnioski o dotacje na dziecko, child tax credyt, child benefit i working tax. Suma dała usmiech na ustach, niestety trzeba było płacić za dom. Ale jak to bywa znajomi czasami dobrze pomagają wiec doradzili mu ze lepiej zamknać firme i iść na zasiłek dla bezrobotnych. Tak też i zrobił, zamknął rozliczył firmę i zarejestrował się jako osoba bezrobotna.

Po miesiacu oczekiwania okazało się ze był to strzał w dziesiatkę.

Państwo opłąciło mu domek i dało zasiłki w takiej sumie takiej że nie musiał już czyścić ogrodów i myślesz z czego opłacić rent . Dom opłacony, zasiłki w sumie około 650 funtów na miesiac dalo się spokojnie żyć.

Dziecko chodziło do szkoły, minął rok, dwa trzy, cztery i oto David Cameron wprowadził nowość osoby siedzące na zasiłku dla bezrobotnych musiały udowodnić że mają możliwość znalezienia pracy . Jak to bywa znajomi czasami coś dobrego doradzą i nasz pan Marian zachorował. Miał problemy z kręgosłupem. Bóle od chodzenia, leżenia, okazało się że przyznano mu małą rente i tak oto nie musiał już chodzic na spotkania w urzędzie pracy czy nadaje sie do szukania pracy

Minął kolejny rok życia w Wielkiej Brytanii i nasz bohater poznał kobietę w swoim wieku ma około 52 lata. Miłość zadziałąła szybko i razem zamieszkali.  I znów dali znać o sobie znajomi i doradzili że moze dostać dotację na opiekuna , nie namyślając się szybko złożył wnioski i budżet rodzinny się zwiększył. Teraz oprócz opłąconego domu , zasiłki na dzieci doszła dotacja na opiekuna .

Wszystko działało do 2018 roku oto 3 miesiace temu wstrzymano mu zasiłek na dom housing benefit a że wynajem domu w Wielkiej Brytanii jest dość drogie zasiłki jakie dostaje nie dają możliwości opłacenia domu i spokojnego życia. I znów poszedł po poradę do znajomych .

Oddaj sprawę do sądu, Tak też i zrobił, niestety czas oczekiwania rósł aż landlord przysłał dokument że musi opuścić dom. Dostał też wniosek o Universal Credyt ktory zaplikował.

Niestety dostał z zapytanie z Urzędu czy może udokomumentować że jest rezydentem i czy pracował przez okres 5 lat. Wstrzystko zostało wstrzymane …

Podczas rozmowy powiedział nam że jest zniesmaczony całą Wielką Brytanią i postanowił wrócić do Polski.

Znalezione na internecie – co przygotował Rząd czyli powroty.gov.pl

 

Konrad W

 

 

13 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Sprawy Polonii