Koniec tanich lotów na wyspy. Idzie normalność.

Koniec tanich lotów na wyspy. Idzie normalność.

 

Ryanair tnie loty, Monarch tnie loty czyli idzie normalność.

Generalnie to było nienormalne co robiły linie lotnicze Ryanair.

Obniżał ceny tak nisko aby tylko upadły inne linie lotnicze a gdy LOT Polski został dofinansowany pieniędzmi z budżetu kraju,  szef Ryanaira na całą Europę płakał że to nie w porządku kiedy Rząd dofinansowuje firmę..

Chęć szybkiego zysku kosztem innych, drenowanie olbrzymimi godzinami pracy stewardess, pilotów doprowadziło że w końcu bańka się rozlała.

Jak można było bilety sprzedawać po 20 funtów przecież są opłaty lotniskowe, paliwo, opłaty dla lotniska za start i lądowanie. Gdy sprzedawano bilety masowo bo emigracja z Polski napływała na wyspy można było tak robić, ale obecnie emigracja już nie jest taka duża, ludzie pracują, często jeżdżą do Polski samochodem. Minimalny spadek klientów na loty spowodował to co mamy teraz czyli Ryanair tnie loty i Monarch.

 

Więc jaka przyszłość….

Przyszłość lotów z wysp do Polski będzie normalna czyli, cena lotu będzie zrównoważona do rynku lotów np. 300 – 400 funtów w dwie strony. Wtedy może polecisz raz lub dwa razy do Polski ale będzie to cena że inne firmy lotnicze także utrzymają się na rynku i nastanie konkurencja normalna.

Będziesz wtedy normalnie obsłużony na lotnisku, nie będzie wydziwiana rozmiarami bagażów podręcznych, loty nie będą jednak tak często. Ponadto skończy się latanie dwa razy w tygodniu aby fajki przywieść na wyspy i żyć ze sprzedaży na wyspach. Ileż to ogłoszeń na facebooku jest że handlują papierosami.

Mniej lotów to więcej czasu na spokojne przeczepianie walizek Polaków przez Straż Graniczną.

Polscy taksówkarze, którzy pobierają zasiłki na dzieci bo nie wykazują całego zarobku mając firmy self employed przez dowożenie Polaków na lotniska, będą musieli brać się do szukania pracy.

Jednym słowem zjadła szefa Ryanaira chciwość i pycha chciał niskimi cenami przejąć całe niebo i wykończyć konkurencję. Przyszła sprawiedliwość.

Teraz będą normalne ceny lotów i inne linie lotnicze także będą mogły się rozwijać.

Normalne ceny lotów w Europie, nie dumpingowe zaniżanie aby ktoś nie zarobił jak robił to Ryanair –  doprowadzą że w końcu i Polski LOT będzie mógł wozić Polaków po krajach Unii Europejskiej.

Konrad W

 

4 października 2017

1 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone.