Koniec swobodnego przyjazdu do UK. Prawo otrzymuje królewską zgodę

Koniec swobodnego przyjazdu do UK. Prawo otrzymuje królewską zgodę

 

Ustawa o imigracji otrzymała dzisiaj (środa 11 listopada 2020 roku Królewską zgodę i została podpisana.

Po raz pierwszy od pokolenia Wielka Brytania będzie mogła zdecydować, kto przyjedzie do kraju, na podstawie umiejętności, które ma do zaoferowania, a nie skąd pochodzi.

Premier Boris Johnson powiedział:

Dzisiejszy dzień oznacza spełnienie naszej obietnicy złożonej Brytyjczykom, że odzyskają kontrolę nad naszymi granicami i będą rozważać nowo przybyłe osoby na podstawie umiejętności, które mają do zaoferowania i wkładu, jaki mogą wnieść, a nie ich pochodzenia.

Uchwalenie tej przełomowej ustawy oznacza, że ​​po raz pierwszy od dziesięcioleci będziemy mieć mocny i sprawiedliwy system imigracyjny, który wesprze naszą gospodarkę i sprawi, że będziemy lepiej odbudowywać.

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel powiedziała:

W zeszłym roku o tej porze rząd obiecał zaprzestać swobodnego przemieszczania się, odzyskać kontrolę nad naszymi granicami i wprowadzić nowy punktowy system imigracyjny.

Dzisiaj oficjalnie dotrzymaliśmy tej obietnicy.

Ustawa parlamentarna, która kończy swobodę przemieszczania się, zakończyła swoją podróż przez Parlament i dziś uzyskała Królewską zgodę.

To historyczny dzień w naszym nowym kierunku poza UE – kontrolowaniu własnych granic i spełnianiu priorytetów obywateli.

System imigracyjny oparty na punktach zachęci pracodawców do skupienia się na szkoleniu i inwestowaniu w brytyjską siłę roboczą, zwiększając produktywność i zwiększając możliwości osób, zwłaszcza tych, na które ma wpływ koronawirus.

Osoby, które chcą przyjechać do Wielkiej Brytanii w celu podjęcia pracy, będą musiały wcześniej wystąpić o pozwolenie. Punkty otrzymają za ofertę pracy na odpowiednim poziomie umiejętności, znajomość języka angielskiego oraz osiągnięcie odpowiedniego progu płacowego. Wizy zostaną przyznane tym, którzy zdobędą wystarczającą liczbę punktów.

Trwa kampania marketingowa, aby upewnić się, że firmy są gotowe na zmiany.

Rząd wprowadza również specjalne programy, które umożliwią większej liczbie naukowców, naukowców, inwestorów, przedsiębiorców oraz pracowników służby zdrowia i opieki zdrowotnej łatwy przyjazd do Wielkiej Brytanii.

Obywatele Irlandii będą nadal mogli wjeżdżać do Wielkiej Brytanii i mieszkać w niej tak jak teraz.

 

Konrad W

13 listopada 2020

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *