Koniec sprzedaży domów z urzędów miast w Wielkiej Brytanii

Koniec sprzedaży domów z urzędów miast w Wielkiej Brytanii

 


Ministrowie odwrócili plany sprzedaży najcenniejszych domów komunalnych, aby opłacić tańsze mieszkania socjalne po przyznaniu, że polityka była złym pomysłem.

James Brokenshire, sekretarz ds. Mieszkaniowych, powiedział, że rząd nie będzie już „realizować” planu ogłoszonego w ramach byłęgo Premiera Davida Camerona w 2015 r., ponieważ urzędnicy przyznali, że działa on hamująco na rozwój.

Theresa May zasygnalizowała poważną zmianę w polityce mieszkaniowej, mówiąc, że ludzie powinni czuć się „dumni” z tego, że mieszkają w państwowym domu w odejściu od tradycyjnego nacisku Torysów na prawo do kupowania.

Pan Brokenshire powiedział, że rząd zdecydował o „zmianie” w polityce mieszkaniowej, co oznacza złomowanie planu zawartego w Ustawie o mieszkalnictwie z 2016 r. w celu pozyskania pieniędzy poprzez wyprzedaże domów mieszkaniowych.

David Cameron chciał, aby władze lokalne sprzedały nieruchomości ludziom i aby przekazali pieniądze do Skarbu Państwa, aby zainwestował w nowe, niedrogie domy w całym kraju. Teraz rady miast nie będą już wyprzedawać swoich nieruchomości

Konieczność oczekiwania na zwolnienie nieruchomości do sprzedaży również utrudniła radom planowanie z wyprzedzeniem, a utrzymanie wartości domów bez sprzedaży daje radom bezpieczeństwo pożyczek na budowę kolejnych domów.

Rzecznik pana Brokenshire powiedział: „Zmuszanie rad do sprzedaży nieruchomości faktycznie spowalniało proces budowania domów socjalnych. Słuchaliśmy i opracowaliśmy naszą politykę. „

Zamiast tego rząd przeznaczył 2 miliardy funtów na dodatkowe fundusze do 2028/29, aby zapewnić spółdzielniom mieszkaniowym długoterminową pewność, której potrzebują, aby zaplanować budowę innych domów.

Wczoraj Theresa May została pierwszą premierą, która wystąpiła na szczycie organizacji National Housing Federation, organizacji handlowej dla stowarzyszeń mieszkaniowych.

Powiedziała, że ​​budownictwo socjalne i tanie mieszkania powinny być budowane obok prywatnych domów na nowych osiedlach i nie mogą być „schowane”.

Domy Rady nie mogą być „poza zasięgiem wzroku”, powiedziała, ponieważ zachęcała również deweloperów do projektowania i budowania niedrogich domów na takim samym poziomie, jak na rynku prywatnym.

Mr Brokenshire said the Government had decided on a “shift” in housing policy which meant scrapping a plan contained in the 2016 Housing and Planning Act to raise money by selling off the most valuable council housing assets.

WNIOSEK

Ludzie brali domy z urzędów miast majac nadzieje że po 5 latach sobie go kupią, zapłacą różnice , a pieniadze które płacili przez 5 lat wchodzą w sumę wartości domów. Prawo się będzie zmieniało, masz być dumny ze mieszkasz w tym domu z urzędu miasta na całe życie bo go nie kupisz.

Konrad W

 

19 września 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *