Koniec reklam żywnosci fast food w Londynie

Koniec reklam żywnosci fast food w Londynie

 Londyński burmistrz Sadiq Khan, chcąc uporać się z tym, co nazywa się „tykającą bombą zegarową” czyli otyłości dziecięcej, ujawnił propozycje zakazania reklamy „śmieciowej żywności” w sieci londyńskiego metra.

Burmistrz Londynu powiedział że zakaz obejmowałby także stołeczne autobusy i przystanie autobusowe, a także London Overground.

Wypowiadając się na temat propozycji, Khan powiedział, że „odważne kroki” są potrzebne, by zrobić to dla młodych ludzi, i aby zminimalizować  nacisk kładziony na służby zdrowia w leczenie otyłosci.

Powiedział dziennikarzom:

„To nie może mieć miejsce że w tak zamożnym mieście jak Londyn, gdzie mieszkasz, a dochód, jaki masz, może mieć ogromny wpływ na to, czy masz dostęp do zdrowej, pożywnej żywności. Jestem zdeterminowany zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby poradzić sobie z tym problemem i pomóc Londynowi w podejmowaniu zdrowych wyborów żywieniowych dla siebie i swoich rodzin. „

Khan dodał, że chciał „zmniejszyć wpływ” na dzieci i ich rodziny, zakazując reklamowania niezdrowej żywności i napojów o wysokiej zawartości tłuszczu, soli lub cukru w ​​całej sieci Transport for London.

Khan proponuje także zakaz otwierania nowych dań na gorąco w promieniu 400 metrów od szkół.

Według raportów, plany burmistrza są częścią jego projektu londyńskiej strategii żywnościowej, która ma na celu zmniejszenie poziomu otyłości u dzieci w stolicy do roku 2028.

Przedstawione propozycje będą teraz przedmiotem konsultacji.

Wypowiadając się na temat części wniosku, dyrektor ds. Medycznych w Anglii, profesor Dame Sally Davies, powiedział:

„Dowody jasno pokazują, że ograniczanie liczby reklam na żywność typu” fast food „, na które narażone są dzieci, pomoże zmniejszyć otyłość. Dzieci są zasypywane reklamami niezdrowej żywności, więc jest to naprawdę odważny krok we właściwym kierunku. „

Na początku tego roku badania wykazały, że Londyn ma jeden z najwyższych wskaźników nadwagi i otyłości wśród dzieci w Europie, a prawie 40 procent dzieci w wieku 10 i 11 lat ma nadwagę lub otyłość.


Konrad W

14 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn