Koniec kwarantanny od 10 lipca w Anglii

Koniec kwarantanny od 10 lipca w Anglii

Osoby przyjeżdżające do Anglii z ponad 50 krajów, w tym z Francji, Hiszpanii, Niemiec i Włoch, nie będą już musiały poddawać się kwarantannie od 10 lipca, potwierdził Departament Transportu.

Pełna lista krajów wyłączonych stwarzających „zmniejszone ryzyko” z powodu koronawirusa zostanie opublikowana wkrótce.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zmienia również swoje ogólne zalecenie dotyczące wszystkich niepotrzebnych podróży zagranicznych od soboty.

Nowe zmiany oznaczają, że osoby przybywające z wybranych krajów będą mogły wjechać do Anglii bez konieczności izolowania się, chyba że w ciągu ostatnich 14 dni przebywały lub podróżowały przez kraje nieobjęte zwolnieniem.

Sekretarz transportu Grant Shapps powiedział BBC, że pełna lista krajów zwolnionych z „50 plus” zostanie opublikowana w piątek po południu.

Powiedział, że kraje na liście będą oznaczone jako bursztynowe lub zielone, zgodnie z systemem sygnalizacji świetlnej opartym na rozpowszechnieniu koronawirusa.

Shapps powiedział, że wszystkie kraje bursztynowe – w tym Francja, Niemcy, Włochy i Hiszpania – miałyby „wzajemne porozumienia”, co oznacza, że ​​podróżni z Wielkiej Brytanii nie będą musieli poddawać się kwarantannie.

Shapps powiedział, że będzie też czerwona lista krajów, w tym Stanów Zjednoczonych, dla których obowiązywałyby ograniczenia.

Dodał, że kraje sklasyfikowane jako zielone, które mają „bardzo niski” poziom koronawirusa, będą miały ograniczenia w zakresie przyjazdu do Wielkiej Brytanii.

Shapps powiedział, że kraje, które znajdą się na liście zielonej lub bursztynowej, obejmują niektóre z zamorskich terytoriów Wielkiej Brytanii, takie jak Gibraltar i Falklandy, a także mniejsze państwa, takie jak Watykan.

Shapps powiedział, że „powstrzymał się” od swojego ogłoszenia w nadziei, że Szkocja, Walia i Irlandia Północna podejmą decyzję w tym samym czasie co Anglia.

Rządy szkocki i walijski nie zdecydowały jeszcze, czy złagodzić ograniczenia w podróżach międzynarodowych, podczas gdy w Irlandii Północnej obowiązują przepisy dotyczące kwarantanny dla osób przybywających spoza Wielkiej Brytanii i Republiki Irlandii.

Shapps powiedział, że „zdeterminowane narody mają„ szansę ”na dopasowanie decyzji Anglii przed zmianami, które wejdą w życie 10 lipca.

Departament Transportu stwierdził, że Wspólne Centrum Bezpieczeństwa Biologicznego przeprowadziło ocenę ryzyka, w ścisłej konsultacji z Anglią Zdrowia Publicznego i dyrektorem medycznym. Lista krajów objętych zwolnieniem byłaby „poddawana ciągłemu przeglądowi”, tak aby w przypadku wzrostu ryzyka zdrowotnego możliwe było ponowne wprowadzenie środków izolujących.

Shapps powiedział, że osoby, które obecnie poddają się kwarantannie z powodu powrotu z jednego z krajów zielonych lub bursztynowych, będą mogły zakończyć okres izolacji 10 lipca.

Prezes lotniska Gatwick, Stewart Wingate, powiedział, że wstrzymanie kwarantanny wysłało „bardzo wyraźną wiadomość, że można bezpiecznie wyjechać na wakacje za granicę”. „Przemysł lotniczy ma przed sobą długą drogę do wyjścia z tej pandemii. Jednak dzisiejsze wiadomości mają nadzieję, że nadejdzie punkt zwrotny” – dodał.

PRAWDOPODOBNA LISTA KRAJÓW BEZ KWARANTANNY

Andorra  – Antigua and Barbuda – Australia – Austria – Bahamas – Barbados – Belgium – Bermuda – Brunei – Canada – Cyprus – Czech Republic – Denmark – Estonia – Finland – France – French Polynesia – Germany – Gibraltar  -Hungary – Iceland – Ireland – Italy -Japan – Latvia -Liechtenstein – Lithuania – Luxembourg –Malaysia – Malta – Martinique -Monaco -Montenegro -Netherlands –Norway – NZ – Poland – San Marino – Serbia – Singapore – Slovakia – Slovenia – Spain – St Kitts and Nevis – St Lucia – St Pierre and Miquelon – St Vincent and the Grenadines –Switzerland – Taiwan – Trinidad and Tobago – Turkey -Vietnam

Konrad W

3 lipca 2020