Koniec karty zdrowia w Europie dla Brytyjczyków po Brexit.

Koniec karty zdrowia w Europie dla Brytyjczyków po Brexit.

 

Europejskie karty ubezpieczenia zdrowotnego pozwalają rezydentom Wielkiej Brytanii uzyskać opiekę medyczną bezpłatnie lub po obniżonych kosztach w 31 krajach.

Ale jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez porozumienia, już tak nie będzie.

Rząd zwrócił się do wszystkich 31 krajów o utrzymanie kart EKUZ w użyciu do 31 grudnia 2020 r., Bez względu na to, co stanie się z Brexit.

Ale tylko trzy kraje zgodziły się objąć brytyjskimi turystami, jeśli nie ma umowy.

Największy brytyjski ubezpieczyciel podróży ostrzega, że ​​oznaczałoby to wzrost cen, szczególnie dla osób z problemami zdrowotnymi.

 

 

 

Rząd w Londynie jasno stwierdził, że chce, aby Karta Ubezpieczenia  kontynuowała, zawarła umowę lub nie zawarła umowy.

Ale jak dotąd tylko Hiszpania zgodziła się na to.

Portugalia twierdzi, że nie będzie kontynuować tego programu, jeśli nastąpi Brexit bez porozumienia. Ale uchwalono ustawę, która mówi, że turyści w Wielkiej Brytanii mogą nadal korzystać z opieki zdrowotnej, jak na razie, jeśli okażą paszport.

Istnieje również podobne porozumienie z Irlandią. Ale inne 28 krajów są innego zdaia.

Jeśli Brytyjczycy potrzebują pomocy medycznej w którymkolwiek z nich, po Brexicie bez umowy będą musieli płacić lub liczyć na ubezpieczenie podróżne.

 

Stowarzyszenie brytyjskich ubezpieczycieli twierdzi, że jeśli karty ubezpieczenia  znikną w znacznym stopniu w wyniku Brexitu bez porozumienia, „ubezpieczyciele nieuchronnie zauważą wzrost kosztów roszczeń – może to mieć bezpośredni wpływ na ceny pobierane od konsumentów”.

 

 

 „Karta EHIC jest związana z częścią prawa UE, która dotyczy swobodnego przepływu osób w przypadku wyjścia UK z UE będziesz musiał wykupić ubezpieczenie na wyjazd lub zapłacić za leczenie w UE>

Konrad W

 

 

10 października 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *