Koniec firmy Concentrix postrachu Polaków i Brytyjczyków

 

Wielka Brytania

Koniec

Odetchną wszyscy.

Firma Concentrix nie będzie miała przedłużonego kontraktu.

Firma Concentrix kontrolowała bardzo wnikliwie Polaków, Rumunów, Bułgarów i Litwinów. Znamy przypadki że Polacy oddawali pieniądze za pobrane zasiłki nawet po 7000 tysięcy funtów za np. że ktoś brał dotacje na dom – housing benefit a miał swój dom w Polsce, że firma self employ nic nie robiła ale brano dotacje na dzieci.

 

Firma kontrolowała także Brytyjczyków którym się to bardzo nie podobało.

Co ciekawe firma Concentrix wygrała kontrakt za 75 milionów funtów ale znalazła zwroty dla Urządu Skarbowego na sume 1 mld . Jednak nie podobało się to mieszkańcom Wielkiej Brytanii.

Firma Concentrix kończy swoją pracę w maju 2017 roku.

 

 

Brytyjczycy zaczęli pisać zażalenia do lokalnych polityków, powstała specjalna grupa facebookowa przeciwko firme Concentrix na wyspach wzywano media,  że przez zatrzymanie benefitów mają puste lodówki. ( zdarzały się przypadki że benefity zostały zatrzymany w okresie kontroli oraz także przez błędy pracowników firmy ).

Choć firma przyniosła zwrot 1 mld funtów kończy swoją karierę na wyspach . Wszyscy mogą odetchnąć. Cóż, choć Urząd Skarbowy mógł być zadowolony z otrzymanych zwrotów niestety polityka i politycy w Wielkiej Brytanii rządzą się swoimi prawami.

Wniosek jest jeden, jeśli jesteś kontrolowany lub będziesz kontrolowany, kazano ci wracać pieniądze niesłusznie lub nie, pisz odwołania, to działa a maj już niedługo.

– poniżej film –

 Konrad W

14 września 2016