Koniec Diesla na wyspach. Wartość samochodów spadnie

Koniec Diesla na wyspach. Wartość samochodów spadnie

 

Największy na świecie producent samochodów przestaje produkować samochody z silnikiem Diesla

Toyota, największy na świecie producent silników, powiedział, że po grudniu już nigdy nie będzie sprzedawać samochodów z silnikami wysokoprężnymi w Wielkiej Brytanii.

Subaru natomiast zapowiedział, że wyprzeda zapas diesli, ale nie wyprodukuje więcej – jego ostatnie samochody z dieslem mają trafić do brytyjskich salonów sprzedaży, o tej porze w przyszłym roku.

Zapotrzebowanie na diesla spadło od skandalu związanego z emisjami Volkswagena, który wstrząsnął światem we wrześniu 2015 roku. Tylko jedna trzecia samochodów sprzedawanych w Wielkiej Brytanii to obecnie diesle – 28,317 w ubiegłym miesiącu – spadek z połowy przed rokiem.

Najnowsze newsy, które pojawiły się na Geneva Motor Show, sa gwoździem do trumny kierowców diesli, będących coraz częściej celem, ponieważ rząd stara się pozbyć z dróg najbardziej zanieczyszczających pojazdów.

Upadek diesla jest także złą wiadomością dla brytyjskiego przemysłu samochodowego.

Ponad 90 procent sprzedaży Jaguar Land Rover w zeszłym roku to diesle, a firma zainwestowała dużo funtów w nowy, wielomiliardową wytwórnię silników diesla w Wolverhampton. Ford natomiast zainwestował 400 milionów funtów w swoją fabrykę diesla w Dagenham.

 Pozostałe najwięksi światowi producenci samochodów – Volkswagen i Renault Nissan – maja wkrótce wypowiedzieć się o przyszłości samochodów z silnikami wysokoprężnymi.

Fiat Chrysler – który jest właścicielem Jeepa, Maserati i Alfa Romeo – potwierdził już, że zaprzestanie produkcji w 2022 roku. W ubiegłym miesiącu Porsche zaprzestało produkcji wszystkich samochodów z silnikami diesla, twierdząc, że nastąpiła „poważna zmiana kulturowa” na rynku.

Wniosek :

Jak powiedział nam Polak Manager w firme Hertz na lotnisku , firma ktora zajmuje sie wypożyczeniami samochodów i co roku wymienia flote już w tym roku firma dostała już tylko samochody na benzynę. Firmy już wyprzedają samochody na ropę wiedząc że wartość nich będzie spadała bardzo szybko gdyż ludzie będą sprzedawać te samochody. Jeśli masz bardzo wartościowy samochód na ropę może warto pomału się go pozbywać jeśli jeszcze można uzyskać dobrą za niego cenę. Rzad Niemiecki już uzyskał zgodę od Sądu Najwyższego że Urzedy miast mogą nie wpuszczac do miast samochodów na ropę.

Konrad W.

7 marca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK