Konfiskata kanapek szynką i nabiał gdy jedziesz z UK do Unii Europejskiej

Konfiskata kanapek z szynką i nabiał gdy jedziesz z UK do Unii Europejskiej

 

Kierowca podróżujący z Wielkiej Brytanii do UE został skontroloway przez holenderskią straż graniczną, która powiedziała, że zabiera kanapki z szyknągdyż przewóz  ​​jest teraz zabroniony na mocy przepisów po Brexicie.

Film pokazuje, jak urzędnik obchodzi się z jedną z przemycanych przekąsek, starannie zapakowanych w folię, gdy pyta właściciela: „Czy masz mięso na całym chlebie, czy nie?”.

Kiedy odpowiada, że ​​tak, mówi: „Tak, dobrze, weźmiemy je wszystkie”.

Kierowca pyta, czy może „zdjąć mięso i zostawić mi chleb?” – ale zostaje poinformowany, że „wszystko zostanie skonfiskowane”.

„Witamy na Brexicie, przepraszam”, mówi uśmiechnięty urzędnik graniczny w Hook of Holland.

Uważa się, że materiał filmowy został nagrany w ostatnią środę, 6 stycznia.

Wielka Brytania i UE w końcu wynegocjowały umowę handlową pod koniec ubiegłego roku, co oznacza, że ​​wiele przepisów uległo obecnie zmianie.

Osoby podróżujące z kraju spoza UE do bloku nie mogą wnosić ze sobą mięsa ani produktów mlecznych.

Obowiązuje zasada, która ma chronić przed potencjalnym rozprzestrzenianiem się chorób zwierząt, takich jak pryszczyca i pomór świń.

Podróżni przewożący niezadeklarowane mięso i nabiał mogą zostać ukarani grzywną lub ścigani na podstawie przepisów, które ostrzegają, że takie produkty „zostaną skonfiskowane i zniszczone”.

Dozwolona jest ograniczona ilość owoców, warzyw, miodu i ryb.

Chyba to Polak bo gazeta Polska pod kanapkami. Ale najlepsze z tego jest to, że pewno miał Polską szynkę kupioną w Polskim sklepie albo tanią szynke z Aldii wiec jest to szynka z UE, którą nie możesz wziąśc do UE choć jako Polak jesteś obywatelem UE 🙂

Wniosek  – jest balagan w UE i nikt nic nie wie na granicach.

Konrad W

 

12 stycznia 2021

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *