Komórki zakazane w salach lekcyjnych, Minister Szkolnictwa w UK

Telefony komórkowe powinny być zakazane w salach lekcyjnych, mówi minister szkół

 

Telefony komórkowe powinny być zakazane w klasach, powiedział minister szkolny.

Uczniowie powinni również zostać poinformowani o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od urządzeń i mieć ograniczony czas ich urzywania w szkołach.

Minister szkolnictwa Nick Gibb powiedział, że ma obawy dotyczące wpływu, jaki nadmierne korzystanie z telefonu ma na dzieci, i powiedział, że rząd wprowadzi dla uczniów lekcje na temat ograniczenia czasu na ekranie.

W wywiadzie dla The Times pan Gibb powiedział:

„Szkoły oczywiście mają swobodę ustalania własnych zasad postępowania, ale moim zdaniem szkoły powinny zakazać telefonów komórkowych i smartfonów w szkole, a szczególnie w salach lekcyjnych.

„Wierzę bardzo mocno, że dzieci powinny ograniczać  użytkowanie także w domu. Każda godzina spędzona online i na smartfonie jest o godzinę mniej rozmawiania z rodziną,  to też godzina mniej ćwiczeń i  godzina mniej snu a brak snu, który pokazują badania, może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie psychiczne dziecka.”

Mówi się, że dzieci będą musiały nie używać internetu co najmniej dwie godziny i unikać mediów społecznościowych przed snem, zgodnie z poradnictwem opracowany przez szefa służby medycznej Dame Sally Davies.

W ubiegłym roku francuskim uczniom kazano opuścić smartfony w domu, kiedy wrócili z letnich wakacji. Pan Gibb jest najnowszą postacią edukacji, która poparła taki ruch, a były szef Ofsteda, Sir Michael Wilshaw, powiedział, że urządzenia zakłócały lekcje.Nauczyciele skarżyli się również na to, że uczniowie są rozproszeni lub używają telefonów do wykonywaniazdjęć personelu w klasie.

Przemawiając na Festiwalu Edukacji w Wellington College zeszłego lata, Sir Michael powiedział, że „każda rozsądna głowa będzie zakazywać telefonów komórkowych”. „To ciekawe, że prezydent Macron wprowadza obecnie we Francji ustawodawstwo, które zakazuje telefonów komórkowych w szkołach państwowych we Francji. Powinniśmy zrobić to samo tutaj.

Konrad W

 

2 lutego 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *