Kolejny sondaż pokazuje chęć brytyjczyków do Brexitu i niechęć do UE

WIELKA BRYTANIA

Kolejny sondaż pokazuje chęć brytyjczyków do Brexitu

Nowy sondaż przeprowadzony wśród Brytyjczyków pokazuje, że gdyby referendum odbyło się teraz dalej większość głosowałoby ich za wyjściem z Unii Europejskiej.

Pomimo zamieszanie i debat na temat dobrych i złych stron Brexitu oraz opóźnionego wyzwalania artykułu 50 , wyborcy nadal głosowaliby przeciwko biurokratycznej Brukseli.

Firma ComRes / CNN pytając w ankiecie o Brexit dostała odpowiedz iż 47 procent Brytyjczyków nadal głosowałoby opuścić blok Unijny  a 45 procent zagłosowałoby na pobyt w UE, podczas gdy osiem procent stwierdziło, że nie wiem jak oddałby głos.

Badanie wykazało również, że 47 procent osób uważał że długoterminowe perspektywy gospodarcze w Wielkiej Brytanii będą lepsze przy wychodzeniu ze szponów eurokratów a tylko 36 procent uważało, że Wielka Brytania będzie cierpiała..

Ten sam sondaż pytał w ankiecie wyborców, czy ich zdaniem powinno być kolejne referendum kiedy już ustalono warunki opuszczenia UE.

Badanie, pokazało, że 53 procent wyborców odrzuciło ideę innego referendum, podczas gdy tylko 35 procent stwierdziło, że były za kolejnym referendum. Tylko 13 procent ludzi nie ma pewności, czy kolejne referendum jest dobrym pomysłem.

W tym samym sondażu 55 procent osób uważa że Brexit spowoduje zmniejszenie imigracji do Wielkiej Brytanii, a 32 procent wierzy że Brexit nie będzie miał znaczącego wpływu.

Według danych zebranych przez Office for National Statistics, około 3.3million obywateli UE mieszka obecnie w Wielkiej Brytanii.

Konrad W  photo/freedomslighthouse

 

————————————–

 

 

20 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka