Kolejne strzelaniny i noże, 13 latek ginie w Londynie

Kolejne strzelaniny i noże, 13 latek ginie w Londynie

 

Rhyhiem Ainsworth Barton został zastrzelony w Londynie niecałe 24 godziny przed tym, jak dwóch innych nastoletnich chłopców – jeden w wieku zaledwie 13 lat – zostało zastrzelonych w biały dzień na jednej z ulic stolicy. Jego śmierć jest ostatnią w fali brutalnych zbrodni w stolicy, a policja prowadzi dochodzenie w sprawie ponad 60 domniemanych morderstw w tym roku.

Oficjalne statystyki opublikowane w kwietniu pokazały, że liczba zabójstw w Londynie wzrosła o 44% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Strzelaniny były częścią 24-godzinnego okresu rozlewu krwi w Wielkiej Brytanii podczas długiego weekendu, z dwoma innymi mężczyznami, którzy stracili życie w Liverpoolu i Luton. Policja zapewniła, że ​​dodatkowe patrole będą działać w poniedziałek, aby zachować bezpieczeństwo ulic stolicy.

W innym niedzielnym incydencie z użyciem broni, 13-letni chłopiec doznał urazu głowy w wyniku postrzelenia śrutówką w przeciągu kilku minut od nastolatka, w wieku 15 lat, również rannego w ataku z użyciem broni. Obaj chłopcy doznali urazów głowy podczas incydentu w Wealdstone w Harrow i pozostali w szpitalu. Rzeczniczka Scotland Yard poinformowała, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dodała, że policja ​​bada, czy incydenty, w dwóch lokalizacjach w pobliżu High Street w niedzielę, nie są ze sobą powiązane.

Tymczasem trzy osoby zostały ranne wskutek ataku z użyciem „szkodliwych substancji” po walce pomiędzy dwiema grupami we wschodnim Londynie około godziny 5.20 rano w niedzielę. Policja bada, czy mężczyźni, w wieku 22, 27 i 17 lat, doznali poważnych obrażeń na Shacklewell Lane w Hackney.

Tuż przed godz. 18.30 w niedzielę policja została wezwana przez członka społeczeństwa w New Cross Road, w południowo-wschodnim Londynie, gdzie 22-letni mężczyzna został postrzelony. Ranny mężczyzna został przewieziony karetką do centralnego szpitala w Londynie, jego stan nie zagraża życiu – powiedział Scotland Yard.

43-latek został ugodzony nożem w Ealing po sporze z mężczyzną jadącym ulicą. Scotland Yard powiedział, że oficerowie zostali wezwani do Buckingham Avenue, Perivale, tuż po godzinie 21 w niedzielę. Ofiara znajduje się w szpitalu w stabilnym stanie, dodaje policja. Oficerowie uważają, że podejrzany, który jechał niebieskim samochodem, został skrytykowany za swoją jazdę, zanim pchnął ofiarę nożem i odjechał.

Konrad

7 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn