Kolejna śmierć, już 100 osób zamordowanych w Londynie w tym roku.

Już 100 osób zamordowanych w Londynie w tym roku.

 

W tym roku w Londynie straciło życie już 100  a zamyka setkę przypadek po tym, jak kobieta zginęła w „ataku podpalenia”

Prawie trzy na pięć to śmiertelne napady i jedna trzecia ofiar w wieku od 16 do 24 lat.

Szokująca liczba brutalnych przestępstw w stolicy obejmuje 59 zamachów, 10 strzelanin i jeden przypadek z udziałem noża i pistoletu.

Reszta przypadków dotyczyła różnych przyczyn, w tym podejrzeń podpalenia, napaści z nożem, urazów głowy i ucisku na szyję.

Najwyższy odsetek ofiar – 34 – był w przedziale wiekowym od 16 do 24 lat, a 15 było w wieku od 25 do 34 lat, a 17 w wieku od 35 do 44 lat.

Wzrosły obawy o liczbę zabójstw przeprowadzonych w tym roku, ponieważ liczby wciąż rosną.

Młoda kobieta została pchnięta nożem podczas ataku dziennego na Caledonian Road w Islington w północnym Londynie w sobotę 1 września 2018 r. 

Zabójstwa były częściej przeprowadzane przez „zdziczałe” gangi atakujących niż jednego napastnika. Steve O’Connell, przewodniczący Komitetu Policji i Kryminalizacji zgromadzeń londyńskich, powiedział: „W tym roku osiągnęliśmy w sumie ok. 100 zabójstw.

Wcześniej liczba odnotowanych przez policję zabójstw w Londynie spadała, z 164 w 2007 r. do 91 w 2014 r. 

styczeń

1 stycznia 2018: 20-letni Steve Frank Narvaez-Jara był pierwszą osobą, która została zamordowana w 2018 r. Wczesnym rankiem 1 stycznia w mieszkaniu przy stacji Old Street.
3 stycznia: Elizabeta Lacatusu, 44, obywatelka Rumunii, została zasztyletowana na śmierć w Norfolk Road, Ilford we wschodnim Londynie.
6 stycznia: 49-letni Vijaykumar Patel zmarł po tym, jak doznał poważnych obrażeń poza sklepem w Mill Hill w północnym Londynie.
8 stycznia: 34-letni Daniel Frederick został pchnięty pchnięciem nożem blisko miejsca, w którym mieszkał w Szekspirach, Stoke Newington. Później zmarł w szpitalu.
9 stycznia Leslie Hebblewhite, lat 63, doznał kontuzji noża, gdy intruz włamał się do jego domu w Northumberland Park, Tottenham, w północnym Londynie. Został zabrany do szpitala, ale zmarł dwa dni później. Eugeniusz Ciwinski, 33, Coniston Road, Tottenham, został uznany winnym zabójstwa w lipcu.
11 stycznia: Harry Uzoka, lat 25, został zasztyletowany na śmierć w Shepherd’s Bush w zachodnim Londynie. Inny model George Koh, 24 lata, został skazany za morderstwo w sierpniu.
24 stycznia: 49-letni Seyed Khan został znaleziony martwy na cmentarzu Ilford w dniu 1 lutego, po tym jak ostatni raz był widziany w swoim domu w Thamesmead osiem dni wcześniej.
28 stycznia: 26-letnia Yaya Mbye została zabrana do szpitala po tym, jak została znaleziona z ranami kłutymi w posiadłości George’a Downinga w Stoke Newington i wkrótce zmarła.
29 stycznia: Juan Olmos Saca, 39, został śmiertelnie zadźgany podczas kłótni pod adresem w Atwell Road w Peckham. Ostatecznie zmarł na skutek odniesionych obrażeń 4 lutego.
31 stycznia: Lily Mai Saint George, w wieku 11 tygodni, zmarła po tym, jak policja została wezwana do doniesienia o nie reagującym dziecku pod adresem w Belmont Road, Haringey. Niemowlę zabrano do szpitala na leczenie, ale zmarł dwa dni później, 2 lutego.
31 stycznia: Khader Saleh, 25, został zasztyletowany na śmierć w więzieniu Wormwood Scrubs w zachodnim Londynie.

luty

1 lutego: Alfie Lamb, trzeci, został przewieziony do szpitala po tym, jak został pozbawiony reakcji w swoim domu w Adams Way w Croydon. Młodzik został uznany za zmarłego w dniu 4 lutego.
3 lutego: Kwabena Nelson, lat 22, pracownik młodzieżowy z Tottenhamu, odniosła liczne rany kłute w St Mary’s Close w Haringey.
3 lutego: Hasan Ozkan, lat 19, zmarł po wielokrotnym uderzeniu nożem w Abbey Road, Barking. Policja uważa, że ​​Ozkan został „wyróżniony” przez grupę, która chciała go skrzywdzić.
9 lutego: Hannah Leonard, lat 55, została zasztyletowana na śmierć w mieszkaniu w Camden.
11 lutego: Sabri Chibani, lat 19, został zaatakowany w domu niedaleko Streatham Common, po czym zatoczył się na zewnątrz i zawalił na ulicy. Badanie pośmiertne wykazało, że włoski obywatel zmarł z powodu rany kłutej na klatkę piersiową.
12 lutego: Bulent Kabala, lat 41, została postrzelona w to, co policja uważa za „celowany hit” w rejonie Cockfosters w północnym Londynie.
13 lutego: 54-letnia Saeeda Hussain została znaleziona ze śmiertelnymi urazami głowy pod adresem w Staines Road w Ilford i ogłoszona martwa na miejscu zdarzenia.
14 lutego: Lord Promise Nkenda, 17 lat, została zasztyletowana na śmierć w Goldwing Close, Canning Town.
15 lutego: 48-letni Mark Smith został znaleziony pod adresem w Warren Road w Chingford, gdzie zmarł w wyniku licznych obrażeń po podejrzeniu ataku.
17 lutego: 30-letni Józef Boci zmarł kilka dni po brutalnym ataku w Greenwich.
18 lutego: 19-letni Lewis Blackman, znany znajomym jako Dotz, został pchnięty nożem pod adres w Kensington.
19 lutego: 26-letni Rotimi Oshibanjo został pchnięty nożem w Halliday Square w Southall.
20 lutego: 17-letni Abdikarim Hassan był pierwszym z dwójki młodych mężczyzn, którzy zostali dźgani nożem w okolicy Camden tego samego dnia.
20 lutego: 20-letni Sadiq Aadam Mohamed zmarł w miejscu, gdzie został dźgnięty nożem w Bartholomew Road w Camden.
20 lutego: Amir Ellouzi, 24, został postrzelony na Old Pye Street w Westminster, a następnie został przewieziony do szpitala. Pozostawał w stanie krytycznym przez ponad miesiąc, aż uległ obrażeniom i zmarł 27 marca.
25 lutego: Michael Boyle, 44, z Galashiels w Szkocji, został pchnięty nożem w pubie Sir Roberta Peela w Southwark i zmarł kilka dni później w szpitalu, 10 marca.

Marzec

1 marca: Christopher Beaumont, lat 42, został pchnięty nożem w Ogrodach Melrose w Hammersmith. Policja i ratownicy medyczni doznawali obrażeń, ale nie byli w stanie go uratować, a on został uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia.
5 marca: Kelva Smith, 20 lat, została śmiertelnie zadźgana nożem poza przedszkolem w Albert Road w South Norwood.
5 marca: Laura Cecilia Navarrete De Figueira, lat 47, została zasztyletowana na śmierć w jej domu w Twickenham, a jej mąż i dwoje dzieci zostali później znalezieni martwi u stóp klifów, w odległości 80 mil w Birling Gap w East Sussex.
8 marca: Kelvin Odunuyi, 19 lat, został pierwszym nastolatkiem, który zmarł w tym roku z powodu ran postrzałowych po tym, jak zginął poza kompleksem kinowym Vue w Wood Green. Uważa się, że jego napastnicy uciekli ze sceny przez motorower.
12 marca: 68-letni Nikołaj Gluszkow został znaleziony martwy w swoim domu w New Malden. Późniejsze dochodzenie wykazało, że rosyjski wygnanie zmarł w wyniku ucisku na szyję.
13 marca: 36-letni Julian Joseph został zaatakowany w autobusie na Alpha Road, New Cross i zmarł w wyniku poważnej urazu głowy 11 dni później, 24 marca.
14 marca: Lyndon Davis, lat 18, został napadnięty na Padnall Road, Chadwell Heath, a później został znaleziony cierpiąc z powodu rany kłutej na pobliskiej Nash Road. Zmarł kilka godzin później w szpitalu we wschodnim Londynie.
14 marca: Joseph Williams-Torres, lat 20, siedział w nieruchomym pojeździe, gdy został zastrzelony w Forest Road w Walthamstow.
17 marca: Russell Jordan Jones, 23, był jedną z dwóch osób, które zostały zadźgane i zabite w ataku na South Street, Enfield. Zmarł na miejscu zdarzenia, ale druga ofiara została przewieziona do szpitala, a następnie wypisana.
18 marca: Tyrone Silcott, lat 41, został dźgnięty nożem na Towpath Walk w Hackney.
18 marca: 36-letnia Hersi (Naomi) Hersi, która mieszkała jako trans kobieta o imieniu Naomi, została znaleziona z powodu obrażeń od noża pod adresem w pobliżu lotniska Heathrow w Hounslow i ogłoszona martwa w miejscu zdarzenia 30 minut później.
19 marca: Balbir Johal, 48, został pchnięty nożem w Marlborough Road, Southall, 19 marca. W krótkim czasie zmarł w szpitalu.
19 marca: 41-letni Jermaine Johnson został ugodzony nożem w Vallentin Road w Walthamstow.
20 marca: 21-letni Beniamin Pieknyi został zasztyletowany na śmierć w kompleksie handlowym Stratford Center we wschodnim Londynie.
25 marca: Abraham Badru, lat 26, został zastrzelony w pobliżu jego domu w Hackney, gdy poszedł wypić drinka z bagażnika swojego samochodu. Później okazało się, że otrzymał nagrodę za waleczność policji za interwencję w celu powstrzymania gwałtu zbiorowego i zeznania przeciwko atakującym, pomimo groźby śmierci.
26 marca: 50-letni David Potter został znaleziony z powodu rany kłutej na szyi w adresie zamieszkania na Tooting High Street i został uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia.
26 marca: 59-letni Wieskaw Kopcynski został zabrany do szpitala z krwią tryskającą z nosa, a później zmarł na skutek odniesionych ran po podejrzeniu ataku w Stern Close, Barking.
29 marca: Reece Tshoma, 23, został zaatakowany i zadźgany w Nathan Way w Thamesmead, zanim został przewieziony do szpitala przez przyjaciela. Zmarł z powodu odniesionych obrażeń jeszcze tego samego wieczoru.
30 marca: Leyla Mtumwa, lat 36, została zasztyletowana pod adresem przy Kirkstall Avenue w Haringey.
31 marca: 80-letni Ourania Lambrou zmarł po tym, jak został zepchnięty na Camden Road w północnym Londynie. Została przyjęta do szpitala, a następnie zwolniona przed przyjęciem do drugiego szpitala, gdzie zmarła 3 kwietnia.

kwiecień

1 kwietnia: 20-letni Devoy Stapleton został nożem na Ellerton Road w Wandsworth w niedzielę wielkanocną.
2 kwietnia: 17-letni Tanesha w Melbourne został zastrzelony w Chalgrove Road w Tottenham.
2 kwietnia: 16-letni Amaan Shakoor stał się najmłodszą ofiarą morderstwa w tym roku, kiedy tego samego wieczoru został zastrzelony w Markhouse Road w Walthamstow.
4 kwietnia: Babatunde Akintayo Awofeso, lat 53, załamał się po podejrzeniu walki w Clapton w północno-wschodnim Londynie.
4 kwietnia: 18-letni Israel Ogunsola został pchnięty nożem w pobliżu skrzyżowania Link Street i Morning Lane, w pobliżu stacji Homerton w Hackney.
12 kwietnia: 35-letni John Maclean został zasztyletowany na śmierć w mieszkaniu na Manchester Road na Isle of Dogs we wschodnim Londynie.
15 kwietnia: 26-letni Raul Chiriac, który miał małe dziecko, zmarł, gdy został zaatakowany w mieszkaniu w Zenith Close w Colindale w północnym Londynie.
15 kwietnia: pracownik hotelu Samantha Clarke, lat 38, została śmiertelnie pchnięta nożem w swoim domu w Sudbourne Road w Brixton.
15 kwietnia: 32-letnia Natasha Hill zmarła z powodu obrażeń głowy w domu przy Sewell Road, Abbey Wood, w południowo-wschodnim Londynie.
16 kwietnia: student prawa, Sami Sidhom, lat 18, zmarł w Chestnut Avenue, Forest Gate, po tym jak został dźgnięty nożem, gdy wracał do domu z meczu piłki nożnej.
17 kwietnia: 47-letni John Woodward został znaleziony na placu budowy w Hatton Garden.
19 kwietnia: 32-letni Aaron Springett został znaleziony załamany w pobliżu stacji metra w London Road w Morden.
21 kwietnia: Kwasi Anim-Boadu, 20, został nożem w Roth Walk, Finsbury Park.

Maj

1 maja: Leon Maxwell, 38 lat, został śmiertelnie zastrzelony przed stacją metra Queensbury w Harrow.
5 maja: Rhyhiem Ainsworth Barton, lat 17, został znaleziony z ranami postrzałowymi na Warham Street w Southwark.
13 maja: Onees Khatoon, 71 lat, znaleziono martwego w jej domu w Gade Close, Hayes.
13 maja: Oświetleniowy rigger Gerry Gaffney, 46, z Lambeth, został dźgnięty nożem w klatce piersiowej przy Vassall Road, Camberwell.
15 maja: Osman Shidane, 20, został dźgnięty nożem przed kinem w Victoria Road, Ruislip.
15 maja: Rosina Coleman, lat 85, została znaleziona martwa w swoim domu w Ashmour Gardens w Romford.
17 maja: Abdulrahman Nassor Juma, 23, został pchnięty nożem w Crows Road, Barking.
20 maj: Sri Lanki Arunesh Thangarajah, 28, został śmiertelnie pchnięty nożem w Górnym Zielonym Wschodzie, Mitcham.
20 maja: 31-letnia Sophie Cavanagh została znaleziona martwa w mieszkaniu przy Chatterton Road w Bromley.
21 maja: Marcel Campbell, lat 30, zmarł, gdy został zaatakowany nożem przed lodziarnią na Upper Street w Islington.
24 maja: 61-letnia kobieta, która pracowała jako opiekun, zmarła z powodu obrażeń głowy po rzekomym incydencie w Islington z udziałem 95-letniego pacjenta z demencją.
26 maja: Policja londyńska City rozpoczęła śledztwo w sprawie morderstwa po tym, jak aspirująca aktorka Bethany-Maria Beales spadła z 19. piętra bloku mieszkalnego.
30 maja: Kierowca doręczeniowy Mark Fontaine, lat 41, został śmiertelnie zadźgany w Cathcart Road, Chelsea.
31 maja: Mark Tremain, lat 52, poniósł obrażenia twarzy w walce na Albert Square w Lambeth. Spędził dwa tygodnie w szpitalu, ale zmarł 14 czerwca.

czerwiec

1 czerwca: Ciężarna Andra Hilitanu, 28 lat, zmarła, gdy została zaatakowana nożem w jej domu w Neasden Lane, Brent.
9 czerwca: Edmond Jonuzi, lat 35, został zadźgany nożem na śmierć w pobliżu stacji metra Turnpike Lane.
9 czerwca: Gitana Matukeviciene, lat 50, została znaleziona nieprzytomna w swoim domu na Rutland Road w Dagenham i zmarła trzy dni później, 12 czerwca.
11 czerwca: 23-letni Joshua Boadu zmarł z powodu ran kłutych, szukając pomocy w domu w Lucey Way, Bermondsey. Uważa się, że został ranny w walce z udziałem kilku mężczyzn poza domem Helen Taylor. Ofiara została zabrana do szpitala, ale zmarła 18 czerwca.
23 czerwca: Jordan Douherty, 15 lat, został pobity i zadźgany przez 10 napastników w pobliżu centrum społecznościowego w Romford we wschodnim Londynie. Aspirujący raper, który wykonywał muzykę do ćwiczeń pod nazwą Young Valenti, zginął w kilka sekund w gwałtownych scenach, po tym jak około 300 nastolatków wyszło na ulicę z 16. urodzin.
23 czerwca: 56-letnia Gita Suri została znaleziona martwa w ogrodzie na tyłach domu przy Tunnel Avenue w Greenwich. Została dźgnięta nożem w plecy. 50-letni mężczyzna został oskarżony o jej morderstwo.
27 czerwca: 20-letni Ishak Tacine z Enfield został ugodzony nożem po doniesieniach o walce mężczyzn uzbrojonych w kije baseballowe w Cavendish Road, Edmonton.

lipiec

1 lipca: Shuren Ma, lat 72, zmarła z powodu urazu głowy w domu w Elmdene Road, Woolwich.
5 lipca: Kaltoun Saleh, lat 43, został zabrany do szpitala z poważnymi oparzeniami po tym, jak służby ratunkowe uczestniczyły w pożarze w mieszkaniu przy Corker Walk w Finsbury Park. Saleh zmarła na skutek obrażeń 21 sierpnia. Mężczyzna znaleziony na miejscu był leczony z powodu oparzeń, a później został oskarżony o morderstwo.
7 lipca: 57-letni Janek Brackonecki został znaleziony martwy na parkingu przy Leytonstone High Road we wschodnim Londynie.
14 lipca: Katrina Makunova, lat 17, została ugodzona nożem w klatce piersiowej na Brisbane Street, Camberwell. Początkowa kosmetyczka i pomoc humanitarna, która mieszkała z bratem w Forest Hill, odwiedzała przyjaciółkę, gdy została zabita.
25 lipca: Latwaan Griffiths, 18 lat, z Southwark, jechał jako pasażer na motorowerze, gdy został w Danii Road, Camberwell z ranami kłutymi. Kierowca uciekł, a członkowie społeczeństwa udzielili mu pierwszej pomocy.
31 lipca: Sheila Thomas, lat 69, została zamordowana w domu w Casino Avenue w Herne Hill.

sierpień

1 sierpnia: 23-letni Siddique Kamara, który występował jako rycerz Incognito, został śmiertelnie zadźgany na Warham Street w Camberwell.
2 sierpnia: Kobieta nazwana lokalnie jako Karen Peter, która była po pięćdziesiątce, została znaleziona martwa po pożarze domu w Valentines Way, Romford.
5 sierpnia: 22-letni Malik Chattun został śmiertelnie zadźgany walką w Kingston-Upon-Thames we wczesnych godzinach rannych.
7 sierpnia: Joel Urhie, siedem lat, zmarł w wyniku ataku podpalenia w swoim domu w Deptford, w południowo-wschodnim Londynie.
15 sierpnia: brytyjska zawodniczka Mam Talent Simonne Samantha Kerr, lat 31, została zasztyletowana w swoim domu w Grayshott Road w Battersea w południowo-zachodnim Londynie.
17 sierpnia: 42-letni Joseph Cullimore z Waltham Forest został pchnięty nożem w domu w Chingford we wschodnim Londynie.
17 sierpnia: 63-letni Gary Amer naprawiał kocioł w domu w Walworth w południowo-wschodnim Londynie, kiedy został dźgnięty 30 razy.
18 sierpnia: Leroy Junior Edwards, 66, został znaleziony nożem w miejscu, które policja nazywała wielozadaniowym adresem w Catford w południowo-wschodnim Londynie. Kobieta – 29-letnia Kerry Donovan z Southend-on-Sea Essex – została oskarżona o morderstwo.
22 sierpnia: Carole Harrison, lat 73, została znaleziona martwa pod adresem na Mays Road w Teddington, kiedy policja została wezwana do pożaru we wczesnych godzinach rannych. Badanie pośmiertne wykazało, że miała obrażenia zgodne z napaścią, chociaż oficjalna przyczyna zgonu nie została jeszcze ustalona.
25 sierpnia: 22-letni Shevaun Sorrell został znaleziony z wieloma ranami kłutymi w Creek Road, Deptford, w południowo-wschodnim Londynie. Został uznany za zmarłego w szpitalu niecałą godzinę później. Dana Powell, 27, z Deptford, została oskarżona o morderstwo.
31 sierpnia: 68-letnia Celia Levitt nie odpowiadała po tym, jak policja we wczesnych godzinach porannych zmuszona była wejść na adres na Stoneleigh Road w Bromley. Została uznana za zmarłą na miejscu zdarzenia, a 36-letni mężczyzna pod tym adresem został aresztowany pod zarzutem morderstwa.

wrzesień

3 września: 22-letni Ismail Tanrikulu został zastrzelony na Cmentarzu Tottenham.
6 września: Pewna kobieta, prawdopodobnie pięćdziesięcioletnia, została znaleziona martwa w kamienicy na placu Centurion w Woolwich po podejrzeniu ataku podpalaczy. Rozpoczęto dochodzenie w sprawie morderstwa.

* Oprócz powyższych przypadków, dwie śmierci zostały sklasyfikowane jako samoobrony – te z Kyall Parnell, 17, który zmarł z powodu pojedynczej rany kłutej do serca w Norwood Road, Tulse Hill, w Sylwestra, ale przestępstwo zostało zarejestrowane Następny dzień; oraz Henry Vincent, lat 37, który został zabity, gdy przeprowadził włamanie w Hither Green, w południowo-wschodnim Londynie.

Oluwadamilola Odeyingbo, 18 lat, który został znaleziony ranny na ulicy w Chislehurst w styczniu, został później uznany za zmarłego z przyczyn naturalnych.

Ciało Abdi Ali, 18 lat, zostało znalezione pod adresem Hartmoor Mews, Enfield, 27 sierpnia.

Konrad W

 

8 września 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *