Kolejne głosowanie. UK nie zostanie w unii celnej z UE

Kolejne głosowanie. UK nie zostanie w unii celnej z UE

 

Posłowie nieznacznie odrzucili wniosek Wielkiej Brytanii o pozostanie w unii celnej z UE zaledwie trzema głosami, ale przyszłość Wielkiej Brytanii i zakończenie Brexitu wciąż pozostają we mgle.

Ministrowie głosowali 276 do 273 przeciwko opcji przedstawionej przez Kena Clarke’a, który wezwał do  deklaracji politycznej, aby włączyć przynajmniej unię celną czyli aby UK została w Unii Celnej.

Wniosek został wybrany jako jedna z czterech opcji przez Johna Bercow na kartę do głosowania w celu głosowania indykatywnego .

Pozostałe trzy alternatywne opcje Brexit zostały również pokonane

– wspólny rynek 2,0 od 282 do 261,

otwierdzające drugie referendum od 292 do 280

– supremacja parlamentarna od 292 do 191. a posłowie odrzucili odejście bez umowy,.

Po ogłoszeniu wyników sekretarz Brexit Stephen Barclay powiedział: „To już drugi raz, kiedy Izba rozważyła wiele opcji na przyszłość.

„Po raz kolejny nie udało się znaleźć wyraźnej większości dla którejkolwiek z opcji.

 

 

Manifest Partii Pracy brzmi: „Swoboda przemieszczania się skończy, gdy opuścimy Unię Europejską. System imigracyjny Wielkiej Brytanii ulegnie zmianie”.

Wcześniej sekretarz ds. Handlu międzynarodowego Liam Fox złożył ostatni apel do posłów, wzywając ich do odrzucenia wniosku dotyczącego unii celnej.

Jest mało prawdopodobne, aby Theresa May przywróciła jej umowę z Brexitem na czwarty „znaczący głos” jutro, podało źródło rządowe.

 

Jeśli jej umowa zostanie przegłosowana w Parlamencie, Wielka Brytania otrzyma przedłużenie Btrxit  do 22 maja.

Ale Wielka Brytania nadal może stanąć przed perspektywą udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które rozpoczną się 23 maja.

WNIOSEK – jedno wiemy cła beda na produkty – ale to wiedzielismy od razu gdyz to Bruksela musi nałożyć cła na produkty gdyz UK chce nowe umowy handlowe z krajami z poza UE, wtedy takie tesco lub jakies hurtownie zamowilby tania produkcje np, w bangladeszu lub w Pakistanie i przez UK sprzedały do Unii Europejskiej niszcząc produkcję głownie niemiecka .

Konrad W

 

1 kwietnia 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *