Kobieta32 lat zmarła na raka,lekarz mówił że jest za młoda.

Kobieta 32 lat, zmarła na raka gdyż lekarz mówił że jest za młoda.

 

32-letnia kobieta umiera na raka jelita po tym, jak lekarz powiedział jej, że jest za młoda, aby mieć raka.

U Nicole Yarran  zdiagnozowano ostateczne formy obu raków po rutynowym skanie podczas ciąży z trzecim dzieckiem. Matka trzech dziewczynek niestety zmarła, ale jej ostatnim życzeniem było zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat nowotworów wątroby i jelit.

Jej matka, Kathy Narrier, mówi, że Yarran źle się czuła, straciła dużo na wadze i była stale wzdęta, cierpiała na zaparcia i znajdowała krew w stolcu. Ale kiedy poszła do lekarza, ten powiedział jej, że jest „za młoda” na raka jelita i stwierdził, że ma zespół jelita wrażliwego (IBS).

Yarran poszła do innego lekarza, który stwierdził, że musi mieć celiakię, chociaż żaden z nich nie przeprowadził żadnych testów.Dopiero podczas badania USG podczas wizyty u ginekologa, lekarze odkryli w jej wątrobie osiem guzków wielkości piłki golfowej. Po kolejnym skanie w Wigilię Bożego Narodzenia 2015 u Yarran zdiagnozowano przerzuty raka jelita grubego i rozpoczęto leczenie zaledwie trzy dni później.

 

„Gdyby lekarz tylko wysłuchał jej objawów i poprosił o próbkę kału lub pełną morfologię krwi, przynajmniej znaleźliby raka w 2014 r., ponieważ to właśnie ciąża spowodowała raka, dosłownie karmiła guzy” – powiedziała Narrier dla UniLad . Narrier ma nadzieję, że dzieląc się historią jej córki, więcej ludzi będzie w stanie być stanowczymi, gdy obawiają się o swoje objawy, a więcej lekarzy przeprowadzi testy na swoich pacjentach.

„Proszę tylko, żeby historia Nicole podkreślała, jak ważny dla każdego lekarza jest szacunek opinii pacjentów, aby choć raz wyszli poza statystyki lub pisemne teorie, które ich prowadzą i wysłuchali tego, co mówi im przeczucie, ponieważ nierzadko to instynkt może zapobiec negatywnemu wynikowi i może zapobiec śmierci naszych bliskich”- powiedziała.

„Walczcie, aby nieustannie prosić o dalsze testy, poproście o drugą opinię, ponieważ jeśli tego nie zrobicie, może to dosłownie kosztować wasze życie, a żadna rodzina nie powinna cierpieć z powodu bólu związanego z utratą młodego członka rodziny.”

Katarzyna Cz

29 grudnia 2017