Kobieta w Sheffield skazana za organizację dziecięcej prostytucji

Kobieta w Sheffield skazana za organizację dziecięcej prostytucji

 

Kobieta, która zaaranżowała seks nastoletniej dziewczyny, z kilkudziesięcioma mężczyznami, została skazana na trzy lata pozbawienia wolności, dodane do 12 lat, które już odsiadywała za przestępstwa związane z prostytucją.

Amanda Spencer, 26 lat, została aresztowana w sądzie Sheffield Crown wraz z czterema mężczyznami.

Wszyscy byli skazani za przestępstwa związane z wyzyskiem dzieci tak wrażliwych, że sędzia powiedział:

„Nigdy w swoim życiu zawodowym nie widziałam takiego złamanego człowieka”.

W ubiegłym miesiącu Trybunał Sądu Sheffield słyszał, jak Spencer przekabaciła dziewczynkę, gdy miała około 15 lat, kupowała jej ubrania, robiła fryzury i zaproponowała miejsce do mieszkania. Ale Spencer zaczęła zabierać ją do domów dla mężczyzn w celach seksualnych w zamian za gotówkę, upijając ją alkoholem i używając przemocy wobec niej.

Ława przysięgłych usłyszała, jak pozwana udostępniła nastolatkę 50 mężczyznom w ciągu czterech miesięcy. Tylko jednego z nich udało się namierzyć – Taleb Bapir – który został uznany za winnego jednego gwałtu i skazany w piątek na 10 lat. W oświadczeniu ofiara zeznała przed sądem, że kobieta opisywała ja jako „świeży kawałek mięsa w dzielnicy podawany z rąk do rąk, jak tylko sobie zażyczyli”.

Sędzia Peter Kelson QC powiedział Spencer: ” brakuje mi słów na opisanie krzywdy jaką wyrządziłaś tej dziewczynie”.

Sędzia powiedział:

„Wiedziałaś, że jest bezbronna, ale nie obchodziło cię to. Wiedziałaś, jak to jest być wykorzystywaną, ale nie obchodziło cię to. Wiedziałaś, że nie chce tego robić, ale nie obchodziło cię to. Sprzedałaś jej ciało”

Na końcu sędzia stwierdził: „zmusiłaś ją do zgwałcenia około 50 razy przez obcych, abyś mogła zarobić”. Spencer została skazana na 12 lat w 2014 r. za niemal identyczne wykroczenia, również w Sheffield.

Jej adwokat, Dermot Hughes, twierdził, że jeśli wszystkie te sprawy zostaną połączone razem, jej całkowite wyrok nie miałoby więcej niż 12 lat. Ale sędzia Kelson nie zgodził się, nakazując jej spędzić w więzieniu kolejne trzy lata. Spencer została skazana wraz z braćmi Christopherem, Matthew, Shane Whiteley oraz Bapir. Pozwani zostali oskarżeni o szereg przestępstw dotyczących dziewięciu kobiet z czasów, gdy były nastoletnimi dziewczętami, obejmujące okres 2006-2012.

Sędzia Kelson powiedział im wszystkim:

„Poddaliście się chciwości na satysfakcję seksualną i zyski finansowe”. Niektórzy oskarżeni byli wówczas nastolatkami, ale sędzia powiedział, że wszyscy wykorzystali najsłabsze dziewczyny.

Sędzia odwołał się do jednego zdarzenia, gdy Christopher Whiteley powiedział matce jednej z ofiar: „Ona teraz jest z nami”. Powiedział, że to pokazało „całkowitą dominację nad tym dzieckiem” i dodał, że w tych „okrutnych i zimnych” słowach „dostrzegamy twoją niegodziwość.”

Spencer została uznana za winną czterech zarzutów prostytucji dziecięcej w stosunku do jednej z dziewcząt i uwięziona w piątek na trzy lata. Christopher Whiteley, 24 lat, z Weakland Crescent, Hackenthorpe w Sheffield, uznany za winnego zgwałcenia dwóch ofiar, spisku zmierzającego do wzbudzenia lub podżegania do prostytucji dziecięcej, a także do napastowania seksualnego kolejnej ofiary. Został skazany na 15 lat.

Shane Whiteley, lat 30 i Matthew Whiteley, 25 lat, zarówno z Weakland Crescent, Hackenthorpe, Sheffield, zostali uznani za winnych konspiracji powodując lub wzbudzając prostytucję dziecięcą.

Shane Whiteley został skazany na osiem lat, a Matthew Whiteley na siedem lat. Bapir, 39 lat, z ulicy Verdon w Sheffield, został uznany winnym gwałtu i skazany na 10 lat.

Spencer, która udostępniła nastolatkę 50 mężczyznom.

Amanda Spencer at Sheffield Crown Court. Picture: Ross Parry Agency

 

Katarzyna Cz.

photo/yorkshirepost

2 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire